verandering en bewustwording van het leefklimaat en het geestelijk welzijn van de mens. We zijn er in geslaagd om een geschikte ruimte te vinden in Hulst. Het pand moet evenwel nog worden aangepast aan alle wettelijke eisen (zoals brandvrije plafonds, goede keuken inrichting, vluchtwegen). Om het project te kunnen starten hebben we een beginkapitaal nodig van f 40.000. Wij willen een gedeelte van dit kapitaal lenen bij de TRIODOS-bank. Dit is een instelling die uitgaat van het steunen van maatschappij- vernieuwende projecten. Vernieuwing kan op verschillende terreinen plaatsvinden. Het produkt dat men maakt of ver handelt kan op zich vernieuwend zijn. In de sociale verhoudingen, zowel intern als extern, kan een stuk vernieuwiïig zich uitdrukken. De TRIODOS-bank werkt niet met ze kerheden zoals onderpanden. Men zoekt de zekerheid van een krediet bij mensen en groepen van mensen. De bank vraagt bij voorkeur borg stellingen van particulieren, waar bij het van belang wordt geacht dat zoveel mogelijk personen borg gaan staan vanaf minimaal f 200.- Als er een groep mensen is, die wil helpen met de financi en van een initiatief, kan een initiatief een gevoel van grotere steun ondervinden. Daardoor wordt kenbaar gemaakt dat het plan gedragen wordt door de sociale omgeving. Deze vormt als het ware een kring. Het is goed te weten dat men in zo'n kring ook echt tot in het financiële voor elkaar verantwoordelijk is. Bijvoorbeeldals je in een borgkring zit en je stelt je borg voor tweehonderd gulden, dan betekent dat, dat je, als de zaak fout gaat, niet alleen je eigen geld kwijt bent, maar dat je ook tot maximaal dat bedrag aanspreekbaar bent voor al je medeborgen tesamen, als zij hun geld niet op ta fel kunnen leggen. Eigenlijk sta je dus tegenover het ini tiatief voor f 400.- borg. Daarom is het belangrijk te we ten wie je medeborgstellers zijn. De looptijd van de lening is vier jaar. Wij hopen dat mensen met oprechte belangstelling ons initi atief willen steunen zodat wij onze plannen kunnen uitvoe ren. Voor informatie kunt terecht bij: Marian Perdaen, 01140 - 11020 of Andrea Zohlandt, 01140 - 13059. ROSA RUGOSA (Rimpelroos) 1 52

de Steltkluut | 1982 | | pagina 10