xo O .'8 i x KM. TORENVALK (T) EN STEENUILEN (S) IN KASTEN T O inhoud niet gecontroleerd; T# inhoud gecontroleerd; SA inhoud gecontroleerd. MB. moesten blijven. Het kost de ouderdieren erg veel energie hun kroost groot te brengen en ook zelf aan de kost te komen. Het welzijn van de dieren moet ons inziens voorop staan. Wellicht zou men hier eens. een onderzoekje kunnen doen met life-traps of dergelijke. Op 1/7 werd de kast nogmaals gecon troleerd. Hij was toen m.u.v. de 3 jongen helemaal leeg. Ook de torenvalkkast (nr.1) was met 5 verse prooidieren aan de hoge kant„ Op 1/7 lag er zelfs een vleugel en een poot van een Vlaamse Gaai in. Een tiental meters van de kast af vonder, we nog een aantal slag en staartpennern. Hebben we hier te maken met een azende Torenvalk of slaat de Torenvalk ook soorten die bijna, net zo groot zijn als hemzelf? Een willig slachtoffer lijkt een Vlaamse gaai ons niet. Verder lagen er nog wat andere vogelveertjes in de kast die ons aan het puz zelen brachten: 2 staartpennen van óf Roodstaart óf Blauw- borst en een paar veertjes die volgens G.Sponselee vrijwel zeker van Grote bonte specht waren. Blijkbaar is deze Toren valk een geduchte vanger. Beschouwen we de resultaten van beide tabellen dan kunnen we het volgende opmerken: - De Steenuil is een belangrijke predator van Mollen. Ook de Torenvalk slaat deze soort regelmatig. - Wederom waren er diverse torenvalkkasten met veel vogel- resten waaronder Spreeuw. Ook kievittepulli waren weer 157

de Steltkluut | 1982 | | pagina 15