Naar onze mening is de aanplant van sparren in graslanden van het heischrale type en in schrale onbemeste akkers on verantwoord. Beide zijn botanisch en ornithologisch uiter mate belangrijk en dreigen totaal te verdwijnen in de streek, ook in Belgie. Bovendien wordt hierdoor het landschap sterk geschaad. De laatste schaapherder in de streek die regelma tig de percelen te Sint-Jansteen laat begrazen zal met zijn kudde andere graslanden moeten opzoeken. Het maaien van de schrale graslanden in de maand juli is nadelig voor de soortenrijkdom van de vegetatie. Dit kan beter gebeuren in het naj.aar. Het kappen van houtwallen en opslag van Amerikaanse vogel kers in volle broedseizoen (april-mei) is erg vernietigend voor nestelende vogels, evenals het frezen tussen de spar- renaanplantIn dien dergelijk beheer wordt verder gezet, zien we de toekomst van dit unieke natuurgebied met angst tegemoet En, omdat het Waterwingebied op de grens met Belgie ligt, en door veel mensen van bij ons druk wordt bezocht, omdat er ook water uit Belgie wordt betrokken voor de voeding van de kanalen, zijn wij zo vrij te pleiten voor een beter be heer van de WMZGezien de hoge landschappelijke en oecolo- gische waarde is een natuurtechnisch beheer het meest aan gewezen, met behoud van de heischrale graslanden en de schrale onbemeste graanakkers. Hopend op een gunstig onthaal van onze brief, groeten wij u, hoogachtend, getekend door Tom van der Guchtsecr.en Jan Dhollander, Bergsestraat 25, 2780 Sint-Gillis. HET IDEE OM IETS NIEUWS TE CRE- eren in Hulst was er al lange tijd. Half november 1981 begonnen wij, Marian Perdaen, Marjan Inghels Andrea Zohlandt, Thérèse Brugge- man, te werken aan de opzet van een vegetarisch eethuis annex cursus-ontmoetingscentrum. Van medewerkers van het Baanlozenproject hoorden we dat er een subsidieregeling bestaat voor experimentele arbeids projecten. Langdurig werkloze jongeren tot 27 jaar kunnen met behulp hiervan hun eigen werk scheppen. We hebben ons verenigd in een stichting om daadwerkelijk stappen te kunnen ondernemen wat betreft de zakelijke as pecten. Onze stichting noemen we Klavertje Vier. Er zitten 9 leden in. We hebben een aanvraag ingediend bij het Minis terie van Sociale Zaken en krijgen hiervan binnen een maand een - hopelijk - positief bericht. In deze maatschappij van vervuiling, slap-fabricage-voedsel en oppervlakkigheid willen we een bijdrage leveren tot 151

de Steltkluut | 1982 | | pagina 9