Knotwilgen en knotpopulieren beschermd De werkgroep BEHOUD POBLPOLDER van de Sasse Welzijnsraad bracht onlangs het rapport DE POELPOLDER EN ZUID-CHEMIE Tuit. Een overzicht van al wat leeft en groeit in het gebied en volstorten met afvalgips om meerdere redenen ongewenst is. Verkrijgbaar voor 3.50 op Poeldijk 18 of door storting van 6.50 op Amrobankrekening 48 15 51 999 tnv Welzijns- raad Sas van Gent Om het winterprogramma wat te spreiden hebben we de DIA- avond voor leden naar februari verschoven. Nog een goede gelegenheid wat winterfoto's te maken. Er is nog.enige tijd beschikbaar. Contact hierover met Sponselee. OPROEP. Komend voorjaar hopen ondergetekende alle avifauna- gegevens betreffende de Vlaamse kreek uitgewerkt te hebben. Willen diegenen die nog over gegevens beschikken, en deze nog niet doorgegeven hebben, deze zo spoedig mogelijk naar één van onderstaande adressen sturen? Elke waarneming is zeer welkom. A.v.d.Wiel, Hulsterloostraat 98, 4568 AG Nieuw-Namen; J.v.Hooye, Abdijstraat 34, 4561 WX Hulst. VOGELSCHADE bestrijden door middel van afschot is voor velen onzer alleen dan geoorloofd als niets anders meer helpt. Hoe het soms elders kan kunt U lezen in de Ecoscripten van Mondiaal Alternatief. Maar er zijn nog veel middelen en mo gelijkheden die uitgeprobeerd zouden moeten worden. Wie voelt zich geroepen? Met raad kunnen we U in ieder geval bij staan, met daad zal bekeken moeten worden. Inlichtingen over doel, opzet en dergelijke aan Sponselee. Onderstaand berichtje uit het ZLM-blad van 8-10-82 wilden we U niet onthouden. De Tweede Kamer is op 29 september j.l. zonder hoofdelijke stemming ak koord gegaan met een wijziging van de Boswet, zoals minister drs. J. de Jbming en de minister van kuituur, rekreatie en maatschappelijk werk, die hadden voorgelegd. De wijziging geeft Provinciale Staten en Gemeenteraden de bevoegdheid regels te stellen ter bescherming van knotwilgen en knotpopulieren in wegbeplantingen en in een eenrijïge beplantingen langs of op landbouw grond. Het Tweede Kamerlid Faber had graag gezien dat ook opgaande wil gen en populieren vatbaar zouden worden voor gemeentelijke regelge ving. Hem was gebleken dat de totale oppervlakte wegbeplantingen de laatste tien jaar was teruggelopen. Minister De Koning was echter van mening dat deze vermindering niet bestreden moet worden met wette lijke regels. Herstel van beplantingen met bepaalde boomsoorten is slechts mogelijk door de ekonomische bete kenis tot uitdrukking te laten komen in de marktprijs en de landschappe lijke betekenis in het geld dat de wegbeheerder ervoor over heeft. Hij kondigde aan voor nieuw aan te leggen bos binnenkort te komen met een vrijstelling onder bepaalde Voorwaarden van de herplantplicht. 1 78

de Steltkluut | 1982 | | pagina 4