oostelijk bolwerk 4 telefoon Oi 150-17t>80 GEMEENTE TERNEUZEN uw brief van 2 mei L982 Vogelwaeb.t "De Stoltkluüt" Kiev.itsr rsat 3"" 4561 KK 1TLST ons kenmerk 2159 postbus 35 4530 AA terneuzen datum 3 juni 1982. onderwerp Gemotoriseerde glij- en zeilvliegtuigen In ant;voord op Uw bovenvermelde brief en Uw daarin vervatte verzoek om het gebruik van raicro-lichtgewicht-vliegtuigjes in deze gemeente bij voorbaat categorisch te verbieden delen wij U het volgende mede. Ons is gebleken, dat het in casu gaat om zogeheten gemotoriseerde glij- en zeilvliegtuigendie op grond van de Luchtvaartwet moeten worden aangemerkt als luchtvaartuigen. Om de nodige ervaring met deze 70 kg wegende toestellen op te doen is door de Rijksluchtvaartdienst een proefperiode ingesteld tot 1 september 1982. Vanwege de bijzondere aard en de constructie is bovendien besloten het gebruik van deze vliegtuigjes mogelijk te maken door het verlenen van ontheffingen van de verboden, vervat in artikel 14 van de Luchtvaartwet. Voorlopig zal echter het aantal ontheffingen beperkt worden tot 20 voor de gemotoriseerde glijvliegtuigjes en tot 20 voor de gemoto riseerde zeilvliegtuigen. In de voorwaarden, die aa.. de ontheffingen worden verbonden, is ver der onder meer bepaald dat de vliegtuigjes niet mogen worden gebruikt boven een hoogte van 100 meter en dat een verklaring van geen bezwaar vereist is van de burgemeester van de gemeente, waarin het voor het opstijgen en landen te gebruiken terrein is gelegen. Onze taak in deze is dus vrij beperkt en strekt in feite niet verder dan de vorenbedoelde verklaring van geen bezwaar. Uiteraard beseffen wij, dat het gebruik van de vliegtuigjes onge wenste gevolgen voor mens en dier kan hebben. Eventuele aanvragen om verklaringen van geen bezwaar zullen door de voorzitter van ons college dan ook zeer kritisch worden beoordeeld, waarbij de door U aangevoerde argumenten een zwaarwegende rol zullen spelen. Om echter het gebruik van de vliegtuigjes in deze gemeente al bij voorbaat geheel te verbieden zou ons echter te ver voeren. Veeleer geven wij er de voorkeur aan, dat ieder geval op zich bekeken wordt. Overigens delen wij U nog mede, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering var. 27 ,:-.oi jl. met het vorenstaande heeft ingestemd. 1 2

de Steltkluut | 1983 | | pagina 14