De gemeente Sas van G-ent heeft tot op heden nog niets van zich laten horen. Toch zien we ook hun reactie met "belang stelling tegemoet. Vlak voor de Algemene vergadering in oktober j.l. kregen we een brandbrief van een werkgroep uit Breda. "Wat was het geval: de Nederlandse Jagersvereniging wilde het Hubertus- jachtfeest vieren in een kapel in G-alder. De briefschrijvers hadden bezwaar tegen het offeren van jachtbuit in bedoelde kapel. Gevraagd werd een beroep te doen óp de Bisschop van Breda. Hij kon het gebruik van de kapel verbieden. Enerzijds konden we ons de gevoelens van de schrijvers goed indenken, langs de andere kant zijn we niet helemaal afke rig van het in ere houden van oude tradities. Het bestuur kwam er niet uit; besloten werd de kwestie voor te leggen aan de ledenvergadering. Deze droeg ons op een brief te schrijven en bezwaar te maken, lieten onderstaand schrij ven uitgaan en ontvingen reeds binnen enkele dagen het ant woord Monseigneur, Hiertoe opgeroepen door enige dierenvrienden, heeft de algemene ledenvergadering van onze vereniging, in verga-dering bijeen op 28 oktober 1982 er op aangedrongen u te vragen geen mede werking te willen verlenen, noch goedkeuring te geven aan het Hubertus Jachtfeest van a.s. zondag te Galder. Hierbij vragen wij u, dat u zich op grond van verschuldigde eerbied voor de natuur en het leven wilt distanciëren van het door ons gewraakte gebeuren. Uw brief van 29 oktober 1962 heb ik ontvangen. Reeds meerdere jaren doe ik wat in mijn vermogen is om de jacht buiten de traditionele viering van St. Hubertus te houden. Daarom heb ik aan de pastores van kerken waar deze viering geschiedt gevraagd geen gedode of levende dieren in de dienst toe te laten. Toen mij bleek dat ondanks vroegere afspraken toch het plan bestond in Galder valken, honden en gedode dieren in de dienst te betrekken, heb ik aan de organisatoren laten weten dat zij in dat geval niet de beschikking krijgen over de kapel Met u wil ik graag de eerbied voor de natuur en voor het leven, waar aan op velerlei wijze tekort wordt gedaan, behartigen. Met hartelijke groeten. HErnst 1 3

de Steltkluut | 1983 | | pagina 15