De heer v.d.Kammen is aftredend lid van de kascommissie Hij wordt opgevolgd door de heer C.Peeters te Clinge 6Bestuursverkiezing Aftredend zijn NvdKerkhove en P.Maas. Zij stellen zich beiden herkiesbaar. Geen andere leden stelden zich kandidaat. Beide aftredende bestuursleden worden bij aclamatie herkozen. 7Plannen voor het seizoen 1982-1983 De voorzitter geeft een overzicht van de geplande acti viteiten, cursussen, lezingen en excursies. Hij memoreert het instellen van werkgroepen die het mogelijk maken steeds meer mensen actief bij de vereniging te betrekken. De ervaringen met enige discussie-avonden zijn van dien aard dat besloten is zo mogelijk twee keer per jaar een "bijpraat-avond" te beleggen. De aanwezige leden zeggen geen principiële bezwaren te hebben tegen het beleggen van excursies op zondag. 8Rondvraag Op verzoek van de heer Abrahamse licht H.Casteleijns toe dat de vogeltellers ernstige bezwaren hebben tegen het zonder meer plubliceren van de telgegevens, daar men vreest dat deze misbruikt worden voor b.v. jachtdoel- einden. Het bestuur onderschrijft het tellersstandpunt de gegevens worden wel verzameld en geanalyseerd, maar slechts aan natuurvrienden ter hand gesteld. De heer Peeters pleit voor het creëren van bufferzones rond natuurgebieden en het afsluiten van beheersover eenkomsten wanneer verschillende maatschappelijke belan gen (landbouw, recreatie, natuurbeschermingin het ge ding zijn. De voorzitter zegt dat deze reactie hem uit het hart is gegrepen; nog recentelijk zijn in de laatste ruilverkaveling kansen gemistwaar niemand gelukkig mee is. Door gebrek aan geld zijn de kansen van slagen gering, doch we moeten het blijven in de gaten houden. M.Kindt en J.Maas vragen aandacht voor Saeftinghem.n. de jacht en de opdringende vervuiling. De voorzitter stelt dat het Zeeuws Landschap ter zake oplettend is, doch beperkt in de middelen. C.v.d.Hooft roept de aanwezige op om politieke vergade ringen te bezoeken en daar onze goede zaak te bepleiten. De voorzitter stelt daar tegenover dat de vogelwacht zelf zich principieel niet met de politiek wil bemoeien. De heer Schutz geeft uiting van zijn zorg voor het be houd van een Axels bos waar het goed toeven is voor mens en dier. De penningmeester vraagt de mening van de verga dering n.a.v. de start van de actie "Behoud Saeftinghe". Men is unaniem van mening dat de vereniging een bijdrage 36

de Steltkluut | 1983 | | pagina 42