Nadat de voorzitter de vergadering er op heeft gewezen dat voor de volgende algemene ledenvergadering kandidaat be stuursleden kunnen worden voorgedragen, nodigt hij de ver tegenwoordigers van de diverse werkgroepen uit, enige me dedelingen te doen. De vogelwerkgroep heeft een aantal nieuwe projecten op stapel staan. Het onderzoek naar blauwborst, fuut en kwartel zijn afgesloten. De werkgroep Avifauna bereidt de uitgave van een nieuwe avifauna voor. Een ieder die op enigerlei wijze wil mee- weken is welkom. De knotgroep start half november. Naast het knotten wil men ook enige andere werkzaamheden aanpakken. Vanuit de cursus Milieu en Huishouden is een vaste groep deelnemers gekomen die actief willen blijven op dit terrein. In voorbereiding is een werkgroep Planologie. Volgend voorjaar start een cursus hiervoor. Belangstellenden worden met klem verzocht zich te melden. Daar gebleken is dat dringend gemaaid moet worden aan de Reuzenhoekse kreek en de Terneuzense Spuikom, doet de voor zitter een oproep om suggesties ten einde hierin te voor zien. J.v.d.Kammen waarschuwt er voor dat onze vereniging geen vrijwilligerswerk moet gaan doen voor de overheid; naar zijn mening kan dit een averechts effect hebben op langere termijn. Besloten wordt na te gaan wie de beheer der is van de Reuzenhoekse kreek en aan Rijkswaterstaat een brief te schrijven over de Spuikom. Bij deze dienst wordt gewezen op de mogelijkheid van werkverruimende maat regelen M.Ploegaert laat een protest horen aan het adres van de redactie van Zeeuws Nieuws, naar aanleiding van een pagina grote advertentie van het groenvoorzieningsbedrijf dat naar ieders mening ons gebied al te royaal volplantDe voorzitter wijst erop dat het tijdschrift in ernstige financiële moeilijkheden verkeert en dat het bedrijf in kwestie slechts opdrachten uitvoert van overheidslichamen. Eventuele klachten dienen dan ook bij die laatste te worden gedeponeerd. Overigens zal P.Maas e.e.a. aan de orde stellen in het bestuur van het Zeeuws Coördinatieorgaan. R.Bleijenberg roept de aanwezigen op niet te overdreven kritisch te zijn omwille van het gevaar dat noodzakelijke protesten worden weggewuifd. Hij wijst op het laatste aum-1 mer van het Zeeuws Nieuws, een themanummer over de verloe dering van de WesterscheldeDe voorzitter zegt toe in het bestuur aan de orde te stellen of wij kunnen meewerken aan een symposium over deze belangrijke aangelegenheid 38

de Steltkluut | 1983 | | pagina 44