NATU U R WAN DELINGEN en andere activiteiten open excursies saeftinghe De heer R.v.d.Bergh zegt, naar aanleiding van een vraag hierover, blij te zijn dat de bedreiging van het Canis- vliet minder acuut is. De zaak is in goede handen bij de werkgroep "Behoud Canisvliet" J.v.d.Kammen vraagt naar de stand van zaken rond het des tijds door de vogelwacht aan SBB overgedragen gebiedje aan Roversberg. Hem wordt medegedeeld dat dit in het komende voorjaar wordt ingeplant. P.Maas deelt mede dat in de gemeenteraad van Terneuzen een bezwaarschrift van enige leden aan de orde is gesteld. Het bezwaar was ingesteld tegen het voornemen het jacht- recht te verhuren op de Otheense kreek. De behandeling ervan is naar de raadscommissie verwezen; advies wordt ingewonnen bij de dienst Faunabeheer. Na een korte pauze laat Maurice Hofman aan de hand van dia1s en mondelinge toelichting blijken dat de wereld van de in heemse orchideeën weliswaar slechts met veel geduld toegan kelijk is te maken, maar dan meteen ook uitzonderlijk boeiend wordt. J.Lievens, secretaris Een zeer groot gedeelte van het Land van Saeftinghe is niet vrij toegankelijk. Het is echter mogelijk om onder deskundige leiding met een groep een excursie door het terrein te maken. U dient zich schriftelijk te wenden tot de beheerder, de heer J.Th.M. Neve, Middelweg 1,4569 PA Graauw. Open excursies, waaraan u zonder voorafgaande aanmelding kunt deelnemen worden gehouden op vrijdag 19 februari, 13.00 uur; woensdag 23 maart, 13-00 uur; woensdag 20 april, 13-00 uur; woensdag 18 mei 13-00 uur; woensdag 15 juni 13=00 uur; woensdag 13 juli 10.00 uur; woensdag 17 augustus 14-00 uur; woensdag 14 september 13-00; woensdag 12 oktober 13-00 uur; woensdag 9 november 13-00 uur; woensdag 14 december 13-00 uur en nog een in de kerstvacan- tie: woensdag 28 december 13-00 uur. Vertrek vanaf Emmahaven in de gemeente Hulst. Voor deelnemers gelden de volgende voorwaarden: gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht (modder, geulen, drijfzand e.d.) kunnen geen kinderen onder 10 jaar en mensen die niet al te gezond, of slecht ter been zijn, aan de tocht deelnemen. als kleding wordt aangeraden: niet al te nieuwe kleren en goed passende, kniehoge laarzen. In de zomer eventueel schoeisel dat nat mag worden. 39

de Steltkluut | 1983 | | pagina 45