Uit de Tijdschriften 2. Het Vogeljaar: jaargang 30 1 - De vogelwereld van Texel en haar bedreigingen door massa toerisme en intensieve landbouw. - Een ornithologische studie-reis naar Bereneiland. - Broedpoging Buidelmees in Groningen. - Het voedsel van Ekster, een verkennend onderzoek'. 2 - Achteruitgang en herstel van Winterkoning in deel van Amsterdams Bos in de winter 1978 - 1979. - Broedvogels van de Maasvlakte 1 970 - 1 981 - De Draaihals. - Een dag bij de Ooievaars in Schoonewoerd 3 - Vogels in de Lauwersmeer, meer dan een willekeurige verzameling vogels - De rechten van de vogelbeschermers - De Aalscholvers van Lelystad, toetssteen van milieubeleid. - De trek van roofvogels over Suez (Egypte) najaar 1981 - Verslag van de 27e jaarvergadering van het Internationaal Waterfowl Research Bureau. 4 - Over vogelhinder en windmolens - De verschrikkelijke leeuwerikkenmoord in Frankrijk. - De Rode Ibis - De surfsport en de vogels. - Vangst van Rode- en Zwarte Wouw in kraaienkooi. - Langdurig broeden van Scholekster op een niet uitkomend legsel. - Rondom Gibraltar. 5 - Special over functie en betekenis van hoogstamboomgaarden voor de (broedvogels - De Kramsvogel als broedvogel in Zuidlimburg in 1981 Veldornithologisch Tijdschrift: jaargang 5. 1 - Nota over biotoopkeuze en broedgedrag van de Veldleeuwerik, Kuifleeuwerik en Graspieper in het duingebied van De Panne - De trek van Kraanvogels in de provincie Luik. - De Ijsvogel als broedvogel in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen in de jaren zeventig. 2 - De Boompieper, een .verdwijnende soort? - Prooivogeltrek over Gibraltar 1 979 - 1980. - Zieke en gewonde vogels 2 3 - Over de herkenning van de Ruigpootbuizerd - De Aalscholver in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. - Merkwaardige vaststellingen bij het nest van de Bonte Vlie genvanger - Vogels in en rond Gibraltar. Gorteriajaargang 82. 4 - Het voorkomen van enkele niet - oorspronkelijke wilde Gras - soorten in Zeeland. - De Amaranthus blitoides in Nederland. - Levensvormen van Filago minima. - Een nieuwe 19e eeuwse vindplaats van Callitriche cophocarpa in Nederland 5 - Parnassia palustris in Zuid-Limburg. - Eragrostis pilosa en E. minor in Nederland. Algemeen - De Poelpolder, verslag van de Sasse Welzinsraad (zie ook Steltkluut 12 6) - Ons leven verzuurt de neerslag, verslag van het Instituut voor Meteorologie en Oceanografie R.U.Utrecht. 49

de Steltkluut | 1983 | | pagina 59