Op deze rug lagen veel halve kloostermoppen, met daar tuss sendoor potscherven, stukken dakpan en zelfs een halve ro de vloertegel. Een misbaksel van twee aan elkaar gebakken kloostermoppen met groen zoutglazuur werd door de groep meegenomen. De dame die de eer te beurt viel deze histo rische stenen te mogen dragen, geraakte daardoor zo uit haar evenwicht dat ze een paar meter van de glooiing verwij derd een knieval in het slijk maakteG-elukkig maar dat ik de steen niet in het slijk liet vallen"merkte ze laconiek op. Met deze vrolijke noot eindigde de excursie naar het "verdronken" Hontenisse Verder nog gezien: 3 Blauwe reigers langs de laagwaterlijn Bij het begin en op het eind van de excursie telkens één vrouwtje Bruine kiekendief. Bij het gemaal Ijzerhard: 1 plant. E.Steijns, PSmuldersstraat 14, Kloosterzande SCHELPENZOEKTOCHT, 11-12-1982 Te 0900 uur verzamelden zich 30 personen bij de kerk te Nieuw Namen vanwaar koers werd gezet naar de spuitvelden op de Linkeroever bij Antwerpen. Niet lang daarna zag men de groep al snuffelend en speurend het zand afzoeken, op zoek naar schelpen, fossielen, sub fossielen etc. Door de heer J.de Vos werd alles ter plekke gedetermineerd Hierna werd een bezoek gebracht aan een bouwput waarin de kademuren van de toekomstige havens werden gebouwd. Indruk wekkend was het wel op zo'n 20 meter onder het maaiveld. Het interessantst evenwel was de gelaagdheid van de bodem die we voor kregen geschoteld: in feite een geschiedenis boek over miljoenen jaren. Onder in de put vonden we nogal wat brokken septarieklei (zie Steitkluut 1116) van tussen de 26 tot 38 miljoen jaar oud. Hiervan zijn een paar brok ken verzameld voor het streekmuseum te Hulst. In de veen laag een paar meter onder maaiveld zaten veel restanten van bomen w.s. den. In deze veenlaag was zeer duidelijk een brandlaag te herkennen. Ofschoon de vogels deze keer niet de hoofdmoot vormden geven we toch een kort lijstje van het geziene: Goudplevier 70, Kievit 120, Zwarte kraai 6, Blauwe kieken dief 1Wintertaling 10, Torenvalk 1Bonte strndloper 4, Wilde eend 90, Kolgans 50. Na de heer R.Bleijenberg bedankt te hebben voor de voorbe reidingen van deze excursie ging ieder zijns weegs. M.Buisse, Julianalaan 1 1 4561 JA Hulst! 8 6

de Steltkluut | 1983 | | pagina 28