Onderstaande soorten zijn gevonden: Colus curtis gracilis elegans Neptunea contraria (links gewonden schelp) Liomesus dalei Terebra inversa (links gewonden) Bussinum undata (de wulk) Diverse soorten van nassarius w.o. Nassarius labiosus reticosa Cassidaria bicatenata Voluta lamberta Diverse soorten Natica's, w.o. Natica multipunctata en de Natica catenoides Apphorais pespelicana (Pelikaansvoetje) Turritella incrassata Emarginula crassa (zeer fraai en gaaf ex.) Capulus ungaricus Ostrea. edulis Pecten complanatus (w.o. 3 fraaie doubletten) Pecten opercular! sowerby Amusium gerardi Pinna pectinata (alleen fragmenten) G-lycymeris glycymeris variabilis Cardium decorticatum lucina borealis Cyprina rustica en de Cyprina Islandica Astarte Mutabilis, A.basteroti, A.Omalii, A.obliquata Cardita scalarisCorbicularis Venus Casina Tellina benedeni en T obliqua Het gevonden materiaal heeft praktisch allemaal be trekking op het geologische tijdvak P1I0CEEN met een ouderdom van tussen de twee en zeven miljoen jaren. Voor wat betreft de drie gevonden doubletten van de Pecten complanatus denk ik meer in de richting van het Mioceen, omdat deze uitsluitend werden aangetroffen in de storthopen met fijnere zanden. Daar vond ik nlook een Brachiopode nlde Terebratula grandis en dat is een aanwijzing te meer voor het Mioceen. Voor uitgebreide informatie: De Steltkluut 9& jaargang, nr 6, 1979 pag.251-256. Septarife'nklei Bij de gehouden excursie naar Kieldrecht op 11 dec. 1982 werden in de bouwput aldaar harde bonken met een grijze 87

de Steltkluut | 1983 | | pagina 29