Bij gevaar rolt hij zich op en vertrouwt op zijn stekels als afschrikmiddel. Wanneer hij op de snelweg komt, rolt hij zich bij het nade ren van verkeer ook op en blijft doodstil liggen; auto's schrikken echter niet en rijden er over heen, Wanneer de egel op jacht gaat, hoor je, als het stil is, een hevig gesnuffel en wroet hij bladeren en mos om tenein de insecten te bemachtigen. Je kunt, wanneer je rustig en gewoon doet, en af en toe een schoteltje melk neerzet, de egel aan je aanwezigheid laten wennen. Egels vormen in het voorjaar een paar. Dan kun je ze op war me avonden om elkaar heen zien draaien, waarbij ze snurken van plezier. Het nest bouwen ze tegen boomwortels of in een stapel hout. Het is gemaakt van gras en bladeren. De egel kruipt er in en vormt er een kamertje. Oppassen met harken: je zou een nest kunnen beschadigen! Jonge egeltjes worden blind geboren; de stekeltjes zijn zacht en wit maar worden binnen enkele weken hard en donker. Eind oktober, nadat ze zich goed gevoed hebben, trekken de egels zich terug in bijvoorbeeld een hoop bladeren om daar tot maart april hun winterslaap te houden. MH. JS&'ik We zijn er van overtuigd dat je al aan de komende vacantie denkt Van ons mag het. Denk je in die vacantie ook eens aan De Flierefluiters? Zonder twijfel zul je in die zalige vrije dagen veel tijd besteden aan je hobby: de natuur om je heen. Leg je waarnemingen, ervaringen, bevindingen vast in een verhaal en stuur het de redactie toe. We zien met genoegen je bijdrage tegemoet. 92

de Steltkluut | 1983 | | pagina 34