BRAAKMAN BEDREIGD? DOOR A. BOURGONJE Uitbreiding recreatie bedreigt natuurgebied"De Braakman" Zaterdag 26 maart 1983 werd in de kantine van recreatiecen trum "De Braakman" een hoorzitting gehouden over het Beleids plan Recreatiegebied Braakman. In het Beleidsplan wordt aangegeven hoe het Bestuur, bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Terneuzen en Sas van Gentin de toekomst het recreatiegedeelte wil gaan uitbreiden. Dit be leidsplan vormt de basis voor een nieuw Bestemmingsplan voor het hele Braakmangebied Een aantal leden van onze vereniging heeft het rapport gele zen en in overleg met het Bestuur een aantal bezwaren ge formuleerd. Deze bezwaren zijn op de hoorzitting mondeling naar voren gebracht. In het algemeen krijgt de grote waarde van de "Braakman" als natuurgebied in het plan veel te weinig aandacht en ligt de nadruk veel meer op financiën en exploitatie. Tegen de richtlijnen van het Streekplan Oost Zeeuws Vlaanderen en van het Rijk in wil men in het plan een forse uitbreiding van de verblijfsrecreatie ten noorden van de weg: 20 meer bungalow's en 75 meer plaatsen voor tenten en caravans. Hiervoor moet de dagrecreatie verhuizen naar een kleiner ge bied ten zuiden van de weg Hoek-Biervliet Het huidige terrein is 14 ha groot dit zal worden terugge bracht tot 7-10 ha ten zuiden, van de weg. Wij hebben bezwa.ar gemaakt tegen het ingebruiknemen van dit gebied ten zuiden van de weg gezien de grote waarde van dit gebied als rust-, foerageer- en broedgebied voor vele vogelsoorten, 's Winters is dit gebied zeer belangrijk voor overwinterende ganzen. Ook hebben wij bezwaren naar voren gebracht tegen het uit breiden van het seizoen, zoals in het plan vermeld stae.t. Omwille van de nodige rust voor de vogels zouden wij graag een beperking zien van vooral de watersport in de winter. Niet alleen "De Steltkluut" heeft bezwaren tegen het plan maar ook een aantal landbouwers uit de omgeving ma.akten ernstige bezwaren vanwege dreigend verlies van grond. De consulent voor natuurbehoud en open-luchtrecreatie van het Ministerie van Landbouw was aanwezig om zijn bedenkingen te gen het plan, met name de uitbreiding ten zuiden van. de weg, toe te lichten. Een particulier uit Terneuzen uitte eveneens zijn bezorgdheid over deze uitbreiding. Als voorstanders van de uitbreiding ten zuiden van de weg waren aanwezig: de dorpsraad van Philippine en de vereniging van. kampeerders op de Eraakman. 67

de Steltkluut | 1983 | | pagina 9