DE WMZ-BOSSEN De bezwaren zijn eveneens schriftelijk ingediend bij het recre atieschap "De Braakman"Het Beleidsplan zal nu ter beoor deling aan de Provincie worden gezonden. Voorzitter van Rooyen van het recreatieschap heeft toegezegd dat alle bezwaarschrif ten onverkort met het plan naar de provincie zullen worden gezonden Gezien de inhoud van het Beleidsplan mag worden aangenomen dat meer instanties schriftelijk tegen dit plan bezwaren hebben aangetekend. Meer informatie over dit onderwerp is te verkrij gen bij: André Bourgonje, Zaanstraa.t 34, 4535 GK Terneuzen, In een artikel in De Steltkluut - augustus 1982 - en in 'n brief aan de WMZ brachten we onze zorg over de bossen van de WMZ in onze regio, gezien als levensgemeenschap, onder woorden. Onderstaande brief is de reactie van de WMZ. We kregen toestemming deze brief integraal bekend te maken aan onze leden. Bestuur behandeld door H.J. v.d. Berge telefoon 01100 - 27810, toestel 250 Uw brief van 21 september 1982 met het verzoek bij het adviseren inzake beheersplannen ook de Consulent Natuurbehoud te betrekken was, naast vele en velerlei reakties, voor ons aanleiding het gehele beheer van onze terreinen opnieuw te bespreken. Daarbij is getracht onzerzijds waar mogelijk ook scherp de belangen te doorgronden welke instanties als de uwe steeds onder onze aandacht brengen. Getracht werd zowel intern als met onze adviseurs van buitenaf te komen tot een zienswijze welke alle belangen een kans geeft. Het zal u duidelijk zijn dat niet plotsklaps onze methode van beheer en onderhoud van onze waterwingebieden dermate drastisch wordt veran derd dat de belangen van de waterwinning daarin nauwelijks meer meespelen Desalniettemin is het onze ernstige bedoeling meer en meer rekening te houden met de belangen welke door u werden omschreven als "een bos is meer dan een verzameling bomen namelijk een totale levensgemeen schap" Met name de door ons, althans in onze opdracht, uitgevoerde werkzaam heden bij de bestrijding van vogelkers én de methode welke werd tel. 01150-20997. bijlagen kenmerk datum onderwerp 1 P/hb-165 10 januari 1983 onderhoud bossen 6 8

de Steltkluut | 1983 | | pagina 10