voor iedereen waren twee Zwarte Sterns in zomerkleed, die boven de kreek met hun prachtige duikvluchten op insectenjacht waren. We hoorden ook verscheidene malen hun schelle kriiiek-geroep. Er waren ook nogal wat Boerenzwaluwen aanwezig, en voor de meeste onder ons de eerste Huis zwaluwen» De vele Gele kwikken die op het weiland tussen de (speelse) koeien zaten, zagen we 's avonds in noordelijke richting wegtrek ken. Bovendien zagen we ook trekkende Wulpen en Regenwulpen. Duidelijk was het verschil in formaat tussen beide soorten te zien. We hoorden ook het typische bi-bi-bi-geroep van de laatste. De Snor kon maar met moeite boven het ruischende riet uitkomen. We hebben hem slechts enkele malen gehoord» Maar 5 Zomertalingen vormden voor de meesten onder ons een bijzondere waarneming. Verschillende malen zagen we ze opvliegen van de ene kant van de kreek naar de andere. Al met al toch een succesvolle avond. SOORT AANTAL SOORT AANTAL Zwarte stern 2 Zomertaling 3 m2 vr Grote bonte specht 1 Tureluur 1 Witte kwikstaart 3 Rietzanger 6 zingend Kokmeeuw Grut t o 2 Zilvermeeuw Pijl staarteend 3 m. Stormmeeuw 1 juv. Veldleeuwerik 1 Scholekster 6 Bruine kiekendief 1 vr. +1 m. Boerenzwaluw 80 Kievit 1 2 Oeverzwaluw 5 Meerkoet 45 Huiszwaluw 10 Snor 1 Torenvalk 1 m. Wintertaling 1 m+1 vr Bergeend 15 Watersnip 2 Wilde eend 17 Rietgors 1 Gele kwikstaart 80 Wulp 36 Houtduif 14 Regenwulp 15 Blauwe reiger 1 Kneu 4 Kuifeend 24 Koekoek 2 Fazant 3 Euut 2 Slobeend 15 Eitis 1 zang A.v.d.Wiel, Nieuw.Namen. NACHTVLINDEREXCURSIE 27 augustus 1 982 Een 12-tal belangstellende verzamelde zich. om 21 .30 op buitencentrum 't Jagertje voor de eerste nachtvlinder ex cursie van de Steltkluut. De weersomstandigheden waren ideaal: bewolkt en windstil. route uitgezet met 15 stroopvallen. Het lokmid del bestond uit een opgekookt mengsel van stroop, bruin bier en jam. Ieder kreeg een stencil met daarop 41 soorten nachtvlinders die door de ex- 83

de Steltkluut | 1983 | | pagina 25