Fam. Byralidae Lichtmotten 1 Crambus -pascuella G-rasmotong10 x Tijdens de excursie gevangen, later gedetermineerd zijn: - Apatele megacephala - Een erg donkere vorm van Agrotis segetum Bijna alle stroopvallen werden ook bezocht door tientallen oorwormen. Verder muggen (w.o. de malaria-mug) en pissebed den. Op één stroopval zaten ook Glanzende houtmieren. Eddy Vermandei, Poorterslaan 118, 4561 ZN Hulst. EXCURSIE OUD-HONTENISSE (plm. 1300-1519) 2-10-1982 Op 2 oktober om half negen lieten zich aan 't gemaal bij Kruisdorp 18 personen omzichtig van de gladde glooiing glijden, om een bezoek te brengen aan de slikken van "Oud Hontenisse" "Het wordt een zeer gemakkelijke tocht"zei excursie- leiden dhrJSteijnsDoch nauwelijks waren deze woorden uitgesproken of één van de aanwezige dames lag met foto toestel en al languit in de modder. Gelukkig was het toch maar een "oude Broek". Eerst werd een bezoek gebracht aan de djêrkstukken" De zee had er grillige groeven in uitgeschuurdDuidelijk kon men de stobben van de bomen zien die hier vroeger ge staan hadden. Den, spar, berk, iep? In het veen zelf kon men de planten resten duidelijk zien zitten. Op het eind van "djêrkstukken"die als een buffer tussen de vaargeul en het strand liggen kon men met een schop de bodem niet voelen, zo steil loopt het daar naar beneden. In de losgeslagen stukken veen vonden we de lege schelpen van strandgaper, kokkel en mossel. Langs de laagwaterlijn gingen we richting Kruispolder. Onder onze voeten afwis selend, veen, zand en zeeklei. Zeer duidelijk kon men hier nog zien dat er op deze plaats in de laatste wereld oorlog 40-45 veen gestoken was. Als verraderlijke valkui len lagen de vierkant uitgestoken putten voor ons. Hier vonden we de eerste scherven van oude potten, en stukken kloostermop als tastbare bewijzen van vroegere bewoning Op een stuk blauwe zeeklei kon men duidelijk een cirkel zien van 8 meter in doorsnee. Volgens dhr. Steijns liggen er nog zo twee maar deze waren niet goed meer te zien. Niemand van de groep kon antwoord geven op de vraag wat dit geweest kon zijn. Langs een hoger gelegen rug van door de zee opgeworpen klei, zand en schelpen gingen we terug richting de Veekhoek. 8 5

de Steltkluut | 1983 | | pagina 27