L.S. Gaarne vragen we Uw aandacht voor onze vereniging de "Vlaam se Vereniging voor de bestudering van Zeezoog dieren, die sinds 1979 bestaat en ook een aantal Nederlanders onder haar leden telt. De VVBZ komt tegemoet aan hen die belang stelling hebben voor de verschillende aspekten van het leven der walvissen, dolfijnen, zeehonden of gelijk welk an der zeezoogdier. Er wordt bijgevolg oók aandacht besteed aan de geschiedenis, ontwikkeling en toe komst van de walvis jacht, beheersproble men, verzorging van dolfijnen enz. Twee re cente symposia in Nederland, namelijk ARTIC WHALING te Groningen in februari 1983 en het 11e symposium van de "European Association Aquatic Mammels" te Rhenen in maart 1983, hebben ons er van overtuigd dat in Nederland ve le personen belangstelling hebben voor onze vereniging en haar mededelingsblad "Marswin". Alhowel de WBZ een vlaamse vereniging is overschreid zij ons beider landsgrens. In 1982 heeft ze twee bijeenkomsten gehad in Nederland, namelijk in Stijn (L) samen met de Ver eniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming en één in Den Haag (Museum voor het Onderwijs). Voor september 1983 is er een tweedaagse bijeenkomst voor zien in de gemeenten Groningen en Pieterburen. Wij zouden gaarne een groter aantal Nederlanders in ons mid den verwelkomen. Gewoon lidmaatschap kost slechts 11.- gul den en geeft ook recht op het mededelingsblad Marswin, dat zes maal per jaar verschijnt. Het lidgeld kan betaald worden op onze Nederlandse postreke ning 39 32 593 tnv R.Duyndam, Du Boislei 31» 2130 Brasschaat, Belgie Naar aanleiding van het voorgaande willen we U dan de over weging geven om actief in onze vereniging mee te willen werken. Een proefnummer van ons blad kan ten alle tijden bij ons secretariaat aangevraagd worden. W.g. R.Duyndam.

de Steltkluut | 1983 | | pagina 10