Uitzetten van fazanten Het ministerie zal bij de uitgifte van vergunningen, een terughoudend beleid voeren. Het uitzetten van fazanten wordt in het algemeen slechts toegestaan indien geen ontoelaatbare schade voor flora en fauna te verwachten valt. In het licht hiervan zullen in ieder geval geen vergunningen worden verleend: - in terreinen die in een goedgekeurd bestemmingsplan zijn aangewezen als natuurreservaat, of die als zodanig beheerd worden door of vanwege pu bliekrechtelijke lichamen; - in gevallen, waarin het jaarlijks uitzetten uitsluitend bedoeld is ten gerieve van jagers om tot een zo groot mogelijk, zo geheten tableau (d.w.z. een rangschikking van de jachtbuit) te komen of waarin het levensmilieu voor de fazanten ongeschikt blijkt te zijn; - indien - gelet op het bepaalde in de Jachtwet - een zodanig wildbeheer wordt gevoerd dat een redelijke fazantenstand in het jachtveld zonder uit zetten niet gehandhaafd wordt; - indien voor onaanvaardbare landbouwschade in of aangrenzend aan het jachtveld gevreesd moet worden. Voorts zal bij te verlenen vergunningen steeds als voorwaarde worden gesteld dat: - de uit te zetten fazanten geheel gezond en ongedeerd en tenminste acht we ken oud zijn; - het uitzetten van fazanten niet na 15 augustus plaatsvindt. Opverzoek van leden die in deze materie geïn teresseerd zijn. Uit een persbericht van het Ministerie van landbouw en Visserij dd. 21 april 1983. Met toestemming overgenomen uit het blad Po- litiedierenbescherming BOEKJE KRAAIENSYMPOSIUM. De Stichting Kritisch Faunabeheer organiseerde 6 februari 1982 een Kraaiensymposium. Opzet was om de verschillende meningen rond het thema "Het effect van populatiebeheer op kraaiachtigen en hun invloed als predator op het ecosys teem" toe te kunnen lichten voor een groter publiek. Ook 'n forumdiscussie was voorzien. Het onlangs verschenen boekje bevat de teksten van de spre kers op het symposium en de forumdiscussies. Het kost 6.50 plus 2.80 porto en is te bestellen door overmaken van 9-30 op giro 130 93 tnv propagandafonds Stichting KE, Oosterbeek. Zeer aanbevolen! USp. 101

de Steltkluut | 1983 | | pagina 11