sen de Kleine burgemeester als een aparte soort beschouwen houd ik dat hier maar aan. De 12 ondersoorten zijn: Larus argentatus argentatus Zilvermeeuw Larus argentatus californicus Californische zilvermeeuw Larus argentatus omissus Larus argentatus thayeri Larus argentatus vegae Larus argentatus smithonianus Larus argentatus heuglini Larus argentatus antelius Larus argentatus monyolicus Larus argentatus cachinnans Geelpootzilvermeeuw Larus argentatus michahellis Mediterane Zilvermeeuw Larus argentatus atlantis Atlantische zilvermeeuw Kleine burgemeester of Larus glaucoides volgens Grzimek Larus argentatus glaucoides) Grote burgemeester of Larus hyperboreus Kleine mantelmeeuw: Ook hier zijn Makatsch en Grzimek het niet eens. De één geeft n.l. 4 en de ander 3 ondersoorten. Makatsch omschrijft de verspreidings gebieden van 4 ondersoorten en daarom wil ik deze auteur hier maar aanhouden. Larus fuscus fuscus Baltische Kleine mantelmeeuw Larus fuscus intermedius Skandinavische kleine mantelmeeuw Larus fuscus graellsii Britse kleine mantelmeeuw Larus fuscus antelius Siberische kleine mantelmeeuw Mogelijk bedoelen Makatsch en Grzimek met Larus fuscus antelius en Larus argentatus antelius dezelfde ondersoort. Het versprei dingsgebied komt in ieder geval overeen. Als dit inderdaad zo is dan ontbreekt bij Grzimek volgens Makatsch een ondersoort, en zijn Dementiev en Grzimek het op hun beurt weer niet eens over het aantal ondersoorten van de Zilvermeeuw. De eerste geeft 12 ondersoorten en de ander 13 met hierbij de Kleine bur gemeester en de Siberische kleine mantelmeeuw! Uit bovenstaand verhaal blijkt dat als je de ondersoorten van de verschillende meeuwen zou kunnen onderscheiden je ook de ge boorteplaats van die bepaalde meeuw zou kennen. Dit is één van de redenen dat ik van plan ben enkele artikeltjes over de ver schillende in ons gewest voorkomende meeuwensoorten te schrijven. De andere reden is, dat deze groep van de meeste vogelaars maar weinig aandacht krijgt, ofschoon deze groep in ons gewest zeer goed vertegenwoordigd is. Ik zal in deze artikeltjes proberen het onderscheid tussen de verschillende soorten en ondersoor ten aan te geven en iets over hun gedrag te vertellen. Ik zal ook in gaan op.de veel gehoorde kreten van er zijn er te veel van en wat men daar zoal aan heeft willen doen en welk effect dit had. Henk Castelijns, Kasteelstraat 35) Philippine. 1 24

de Steltkluut | 1983 | | pagina 34