Wie van de leden evenwel mocht denken, dat de inbreng van een bestuurslid recht evenredig is met het aantal malen dat je hem hoort of ziet, vergist zich. Hij vergist zich vermoedelijk ook sterk in wat het bestuur van een club als de onze - toch niet zo groot en zo moeilijk - inhoudt. Veel vogeltjes-kijken is er niet bijde bestuursvergade ringen gaan zelden over vogels o.d. meer over plannen, financien, bedreigingen en hoe die het hoofd te bieden en nog duizend andere dingen meer, allemaal nodig om het in de statuten genoemde doel te bereiken, de organisatie draaiende te houden, de wettelijke verplichtingen na te leven, afspraken te maken en te houden, inlichtingen te verschaffen en ga zo maar door. Bestuurlijke ervaring, opgedaan op ander terrein, grote kennis van procédures, plannen, wetten en wegen zijn in de huidige dag voor een club als de onze onmisbaar. Jij beschikt over de kennis daaromtrent en daar hebben we zeer dikwijls gebruik van gemaakt. Wat ons eindeloos zoekwerk gekost zou hebben, had jij ter vergaderingparaat Zonder daarbij iets te willen zeggen 'ten nadele van je op volgster - maar haar inbreng zal nu eenmaal anders zijn - ik mag toch zeggen, dat ik je zal missen. Ik meen evenwel te weten dat we een beroep op je mogen blijven doen. Je voorzichtigheid, je zuinigheid met 't geld van een ander, waren anderen zaken die jij in de vergadering bracht; door je nuchterheid heb je een al te voortvarende voorzitter nog wel eens van al te grootste plannen weten af te hodden. Eduard, in de drieëntwintig jaar dat je bestuurslid bent geweest - waarvan een groot aantal jaren als penningmees ter - is je inbreng niet gering geweest. Je begrijpt wel dat we een inzet van zoveel jaren voor de vereniging, voor de vogels, het landschap, niet zo maar met een handdruk afdoen Het is mij een genoegen je namens de vereniging deze atten tie te mogen aanbieden. Ik hoop dat je met genoegen zult terugdenken aan je bestuursperiode bij de Steltkluutdat je van deze attentie nog lang moge genieten en ik spreek tevens de hoop uit dat t onze vereniging de komende 23 jaar even goed mag gaan als de voorgaandediemede door jouw toedoen geworden zijn wat ze zijn. We dachten: een bloeiende en boeiende vereniging met veel plannen, veel werk en veel enthousiasme Eduard, nogmaals dank en breng onze dank ook over aan je vrouw, onder andere voor de gastvrijheid die we mochten ondervinden op de bestuursvergaderingen GMPSponseleeTerneuzen 26 april 1983 94

de Steltkluut | 1983 | | pagina 4