Jacht op bunzings, hermelijnen en wezels beperkt De jacht op bunzings, hermelijnen en wezels zal voortaan een maand langerzijn gesloten. Minister ir. G. Braks (Landbouw en Visserij) heeft hiertoe beslo ten op advies van de Jachtraad. Het jagen op deze diersoorten zal in de toekomst vanaf 15 augustus tot en met 15 februari zijn toegestaan. De bewindsman heeft de Jachtraad verzocht na te gaan of verdere uitbreiding van de gesloten tijd noodzakelijk is. IVN REG-IO ZEELAND. ¥ijvan de werkgroep van kampstafleden van het IW, regio Zeeland, zitten met een zeer groot probleem. Zoals U misschien wel weet organiseren wij natuurwerkkampen voor jongeren van 15-25 jaar in Zeeland. Wij zijn hier mee 3 jaar geleden gestart. De werkgroep bestond toen en kel uit mensen uit Brabant. Wij zijn begonnen om het werk in Zeeland te stimuleren. Het was onze bedoeling om na eni ge jaren ons werk over te dragen aan Zeeuwen. Maar helaas! We hebben ontzettend veel werk in alle delen van Zeeland. We hebben een groot deelnemersbestand (50$ Zeeuwen, 50$ Brabanders). We hebben het materiaal zoals bijlen, zagen, schoppen, kookmateriaal etc. in ons bezit. Financieel heb ben we ook niet te klagen. We doen ontzettend veel aan pu bliciteit Maar wat schetst onze verbazing: Er zijn geen Zeeuwen (op een paar na) die onze taak over willen of kunnen nemen (geen tijd, studie elders, werk elders). De oude groep Brabanders zal echter dit jaar ook geredu ceerd worden tot 3-4 mensen. De totale werkgroep bestaat dan nog uit 6 man/vrouw, wat helaas te weinig is om opti maal te kunnen draaien. Mijn vraag aan U is de volgende: Kunt U iets van deze strek king plaatsen in Uw klubbladof van ons probleem melding doen bij een ledenvergadering, ekskursie of i.d. Als er mensen zijn die interesse hebben om mee te helpen kampen op te zetten of eerst een kamp mee willen lopen om te kijken hoe het in zijn werk gaat, kunnen zich in verbin ding stellen met mij. Bij voorbaat hartelijk dank. Het zou ontzettend jammer zijn dat deze zeer goed draaiende regio zou moeten verdwijnen. Ad Schoutens, Achterstraat 26, 4681 AH Nieuw Vossemeer. Telefoon: 01676 - 2598. 98

de Steltkluut | 1983 | | pagina 8