Gebruik bestrijdingsmiddelen vanuit vliegtuigen wellicht aan banden Vlaamse Vereniging voor de Bestudering van de Zeezoogdieren vzw Staatssecretaris A. Ploeg (Landbouw en Visserij) wil het toepassen van bestrijdingsmiddelen vanuit de lucht aan banden leggen. Het ontwerp besluit hiertoe heeft hij, mede namens de betrokken bewindslieden, dezer dagen om advies gezonden aan de Bestrijdingsmiddelencommissie. Het ontwerp omvat o.m. een verbod op het toepassen van bestrijdingsmiddelen met behulp van vliegtuigen onder de volgende omstandigheden: als de windsnelheid hoger is dan 5 (in sommige gevallen 4) meter per seconde; als de luchttemperatuur vanaf 2 meter boven het betreffende perceel hoger is dan 25 graden Celcius; p als de relatieve luchtvochtigheid vinder is dan 50%; als het betreffende perceel kleiner is dan 2 ha of minder breed dan 3 spuitbanen; als het boomgaarden, bossen of laanbomen betreft; als het betreffende perceel op minder dan 100 meter (gemeten in bovenwindse richting) of 150 meter (gemeten in benedenwindse richting) ligt van de bebouwde kom. scholen, ziekenhuizen, bejaardentehuizen, tuincomplexen, recreatieterreinen. campings, zwembaden en beschermde natuurgebieden. Verder dient de toepassing in elk geval zodanig plaats te vinden dat de bestrijdingsmiddelen niet buiten het betreffende perceel terecht kunnen komen. Het ontwerp biedt de mogelijk heid op dit gebied nadere regels te stellen. De toegangen tot het betreffende perceel dienen minstens 24 uur van tevoren te worden voorzien van speciale waarschuwingsborden. Tijdens de bespuiting mogen zich geen derden op het terrein bevinden. Gegevens over perceel en gebruikte bestrijdingsmiddelen dienen via een register te worden opgeslagen. In bepaalde gevallen kan de Staatsse cretaris van LSndbouw en Visserij, in overeenstemming met de betrokken bewindslieden, ontheffing op het bovenstaande verlenen. WERKEN MET MUSEA, ARCHIEVEN EN OMGEVING. SECU staat voor Samenwerkingsproject Secundair Onderwijs Culturele Instellingen. Een van de deelprojecten is: Museum en Onderwijs. Een wandelgids door het Streekmuseum De Vier Ambachten te Hulst is een van de resultaten van het project Wat valt er verder te doen? Concreet perspectief "biedt een korte cursus: Werken met mu sea, archieven en omgeving. De cursus zou om de veertien dagen gegeven kunnen worden, "bij voorkeur op donderdagavon den. Gezien het werkkarakter ervan is voor elke "bijeenkomst 2-g- uur uitgetrokken. Aan de orde komt: wat is er aan materiaal voorhanden?; heden daagse ervaringswereld verbinden met historische achtergrond en vele dingen meer. Wie belangstelling heeft voor deze cursus en zich nader wil laten informeren kan contact opnemen met: J.Steyns, Zandstraat 25, Hulst. Telefoon 01140 - 12311. WIJ ONTVINGEN EEN BRIEF VAN DE Secretariaat Hoogheide 64, 2659 Puurs tel. 052/30.1541 Bankrekening 414-3189841-32 99

de Steltkluut | 1983 | | pagina 9