DE UNIVERSITEIT VLAKBIJ NATUURWANDELINGEN EN ANDERE ACTIVITEITEN Pratend, en denkend over wat STELTKLUUT en ZVU dit seizoen weer eens samen voor beider leden zouden kunnen doen, rea liseerden we ons opeens: binnen handbereik liggen twee uni versiteiten: Gent en Antwerpen. Waarom daar niet eens een beroep op gedaan? En medewerkers van universiteiten hebben meestal twee din gen gemeen: ze weten ontzettend veel van hun vak, maar we ten daaruit datgene te kiezen wat voor iedereen interessant is. Daarenboven zijn zij meestal in staat om moeilijke din gen op een voor ieder bevattelijke wijze uit te leggen. We zochten een viertal mensen van de RU Gent aan en we moch ten beleven, dat ze alle vier op ons verzoek konden ingaan. Zonder overdrijving: met deze inleiders bieden we U een winterprogramma dat z'n weerga in Zeeuws-Vlaanderen niet kent We verwachten dan voor elke lezing ook zeer veel belang stellenden. Helaas kunnen we dit programma niet- binnen het lidmaat schapsgeld aanbieden - vooral zaalhuur jaagt de kosten op - maar een riks per keer achten we voor niemand onoverkome lijk. U weet: we houden ons graag aan de aangegeven tijden. DE UNIVERSITEIT VLAKBIJ: Lezingencyclus met dia's c.q. film in samenwerking met Vogelwacht Oost Zeeuws- Vlaanderen „De Steltkluut" 1. Het Zeeuws Vlaamse landschap (historisch, geografisch en aktueel) door prof. dr. F. Snacken te Gent op maandag 1 7 oktober: 2. Landschapsoecologie, relaties tussen organisme en milieu door dr. E. Kuyken te Gent op maandag 14 november: 3. Insecten, veelsoortig en boeiend door prof. dr. H. Gysels op maandag 1 2 december; 4. Wilde orchideeën in Zeeuws-Vlaanderen door dr. M. Hoffmann te Terneuzen op maandag 9 januari 1984; 5. Oecologie toegepast in natuurbehoud en milieubeheer door dr. E. Kuyken te Gent op maandag 6 februari 1984. Alle lezingen worden gehouden te Axel in het Cultureel Centrum „De Halle", Roosevelt- laan 1 a, aanvang 20.00 uur. Pauze 20.45-21.1 5 uur. Einde 22.00 uur Voor iedere avond zal van de bezoekers een bijdrage van f 2,50 worden gevraagd NACHTVLINDEREXCURSIE Vrijdag 30 september hopen we op een mooie avond, want dan wordt er een nachtvlinder-excursie gehouden olv J.de Bakker en E.Vermandei van 21.00 tot 23.00 uur. Deze excursie is speciaal zo laat in het seizoen gepland om dat er dan veel kans is de najaarsnachtvlinders te bekijken zoals Agaatvlinder, Gamma-uil of Pistooltje, Huismoeder en Roesje. Verzamelen te 21.00 uur bij de kerk van Lamswaarde. 1 26

de Steltkluut | 1983 | | pagina 4