SCHELPENZOEKTOCHT 8 OKTOBER naar de opspuitvelden op de Linkeroever bij Ant werpen olv R.Bleyenberg en J.J.de Vos. Zoeken naar schelpen en haaietanden van tussen de twee en de zeven miljoen jaren oud. De bouwput van 20 meter is helaas ingestort en mag om veiligheidsredenen niet meer bezocht wordenT" Maar daarom niet getreurd. Op het stort zelf zal nog materiaal genoeg te vinden zijn. Het zand, weggeblazen door de wind, heeft daar vast nog wel wat neergelegd dat voor de snuffelende schelpenzoeker interessant kan zijn. Verzamelen om 09.00 uur bij de kerk van Nieuw-Namen, waar de tocht ook weer zal eindigen omstreeks 12.00 uur WANDELING OP GROOT EILAND Speciale aandacht willen we vragen voor de gezellige wande ling op het Groot Eiland olv 1.Sikkelerus Datum: 16 oktober. Verzamelen om 09.30 uur bij de Brug van Hummer Acht, de enige toegang tot het domein. Het einde van de wandeling is voorzien te 12.00 uur. PADDESTOELENEXCURSIE Suus en Cor Sol verdiepen zich al enkele jaren in de natuur en volgden de opleiding tot IVN- gids. Samen met hen gaan we op 30 oktober het Noordenbos van de Braakman in op zoek naar pad destoelen. Ook met vragen over het fotograferen van pad- hetgeen meestal met de flits moet gebeuren - kunt U terecht, want Cor is een verwoed amateur-fotograaf, die al menig mooi natuurplaatje op zijn naam heeft staan. Suus daarentegen is sterk in het op naam brengen van flora en fauna en zo vormen zij een duo waarvan veel te leren valt. We verzamelen om 14.30 uur op het parkeerterrein van het Noorderbos in de Braakman en denken daar rond 17.30 uur weer terug te zijn. destoelen CANISVLIET Op 12 november te 09.00 uur verzamelen aan de Kleine kreek in de Vissersverkorting, die ligt tussen Westdorpe en Zei- zate De Canisvlietkreek is een zeer rustig natuurgebied met riet kragen en laag gelegen weilanden, waar we in dit seizoen vele soorten eenden, zaagbekken, strandlopersmeeuwen en ook verschillende mezensoorten mogen verwachten en met een beetje geluk ook een kiekendief. De excursie staan onder leiding van Ho van der Steen en Jan Sanderse, die regelma tig waarnemingen doen in het gebied en derhalve goed op de 1 2 7

de Steltkluut | 1983 | | pagina 5