JAARVERSLAG 1982 Was 1981 - het jubileumjaar - tevens een jaar van hoog tepunten, 1982 was dit evenzeer: meer leden, ca 540, en meer activiteiten. Ook een jaar van schaduwzijden uiter aard. De oprichter van onze vereniging, Mr.Tom Lebret vooraanstaand ornitholoog, overleed. Het bestuur kende geen mutaties: P.Maas en N. van de Kerk- hove waren aftredend en werden herkozen. Ook binnen het bestuur waren er geen taakwijzigingenHet bestuur verga derde 11 maal. PublicatiesTraditiegetrouw verscheen de Steltkluut in zes nummers, het aprilnummer op 48 pagina's, zodat de hele jaargang 208 pp. telt. Een bizondere prestatie van de mensen die het periodiek redigeren, opmaken en typen. In het verslagjaar werd meegewerkt aan de uitgave van een rapport over de Poelpolder, samengesteld door de Welzijns- raad van Sas van Gent en aan het Paddestoelenverslag van Ade Meijer. Zeer veelaandacht diende jammer genoeg te worden besteed aan het beschermen en bewaken van ons natuurlijk milieu. De goede belangstelling voor de groene ruimte groeit evenwel tegelijk met de druk die er wordt op uitgeoefend om economische, of recreatieve redenen of gewoonweg door onverschilligheid Illustratief zijn de WMZ bossen, diverse gevallen van sluikstortgifproblemen enz Waar mogelijk werd geprobeerd in goede harmonie tot een oplossing te komen. Zo werd constructief overleg gevoerd met de georganiseerde landbouw en het Staatsbosbeheer. 1 982 was ook een jaar van vele akt ivite iter. De agenda werd gevuld met een gemiddelde van zes a zeven georganiseerde aktiviteiten per maand. Deze varieerden van de klassieke wandeling tot praata vonden, van plantencursussen en een lezingencyclus tot ee excursie over natuur en landbouw. Een hoogtepunt vormde de "knotdag" te Axel. Werkgroepen. Het tienjarig jubileum van de knotploeg, onze oudste werkgroep werkte aanstekelijk. Een vogelwerk groep van mensen die mekaar willen ondersteunen om de veldornithologie te beoefenen werd geboren. Intussen werkte reeds in stilte, tezamen met leden van het Duumpje, de avifaunagroepEen plantenwerkgroep startte en niet in het minst spraakmakend was een groep ontstaan uit de cursusMilieu en Huishouding" 1 30

de Steltkluut | 1983 | | pagina 8