Niet als zodanig gestructureerd maar daarom niet minder standvastig was de groep van enthousiastelingen die zich inzette voor de verzorging van nestkasten van Torenvalk, Steenuil, Ransuil en Kerkuil inclusief het ringen van de pullien de mensen die meewerkten aan de zogenaamde SOVON-tellingende bibliotheek; het waarnemingarchief enz Bijzondere aktiviteitenVermeldenswaardig zijn: de ont vangst van onze zusterorganisatie uit Watermaal-Bosvoorde; stappen ondernomen om te komen tot een voor het publiek toegankelijk asiel; de ontsluiting van de groeve te Nieuw-Namen en het zoeken naar alternatieve bestrijdings- methoden van vogelschade SamenwerkingZeer plezierig werd samengewerkt met het Duumpje, de Oudheidkundige kring, De Vier Ambachten, de ZVUde IVN-consulent en niet in het minst met het ZCOMet spijt moest afscheid genomen worden van de coördinator Chris Kalden, die evenwel een uitstekende opvolger kreeg in de persoon van Jan de Vries. Omzien en vooruitzien. Door de nood gedwongen heeft onze vereniging zich ontwikkeld van een hobbyclub van vogelkij kers tot een natuurbeschermingsorganisatieDe economische crisis heeft enige evenzeer vervelende nevenverschijnselen. Al te gemakkelijk worden overheidsmaatregelen in het licht er van geplaatst: drastisch bosbeheer, de aanleg van de VOW, afvalverwerking. De toegenomen vrije tijd verband houdende met werkloosheid, gaat gepaard met een explosieve recreatiedruk: de natuur wordt een consumptieartikel. Onze vereniging heeft de ondankbare taak op te komen voor de kwetsbare biotopen en voor de avifauna. De natuurlijke vogelstand is een graadmeter voor de manier waarop wij, mensen, mfet onze omgeving omgaan. J.Lievens, 26 april 1983- 1 31

de Steltkluut | 1983 | | pagina 9