HOREN, ZIEN EN ZWIJGEN? Niet alleen natuurbeschermers zijn actief. Ook de Axelse VW is dat: zij lanceerde het idee om de Grote Kreek open te breken voor watersport: plankzeilen en kanoën. Er zijn evenwel een aantal bezwaren: - de kreek wordt door het Waterschap verpacht aan de hen gelsportvereniging GOA, die zich met hand en tand tegen een ander (mede)gebruik verzet en - de kreek is beschermd natuurgebied. Op 3 oktober j.l. hield wethouder Apers een bespreking met de naar zijn mening betrokken partijen. Hoewel de kreek zowel in het gemeentelijk bestemmingsplan Buitenge bied als in het streekplan O.Z.Vlaanderen is aangewezen als beschermd natuurgebied, mocht "natuurbescherming" niet meepraten. Slechts na herhaald aandringen mocht De Stelt- kluut als TOEHOORDER aanwezig zijn. Het verloop van de bijeenkomst maakte duidelijk waarom on ze aanwezigheid niet gewenst was: de voorzitter, nochtans in een brief aangekondigd als objectief bemiddelaar wij hebben terzake nog geen standpunt ingenomen...") wist al bij voorbaat hoe het eigenlijk zou moeten. In Axel is objectief bemiddelen partij kiezen voor de VW. Gelukkig voor de Axelse Kreek en deszelfs natuur deelden eigenaar en pachter deze mening niet en moest de wethou der bakzeil halen. Overigens hebben wij aan B en W van Axel laten weten dat 't niet De Steltkluut hoeft te zijn die mee praat, al lijkt ons dit het meest aangewezen. Ook de Provinciale Planologische Dienst of de Natuurbeschermingsconsulent van Staatsbosbeheer of het Coördinatie-orgaan kunnen meepraten. We hebben het eens aangezien, we hebben toegehoord en zijn tot de conclusie gekomen dat de ratuurbescherming er niet over kan en mag zwijgen. 1 58

de Steltkluut | 1983 | | pagina 4