ONTMOETING MET DE POELSNIP (GALLINAGO MEDIA) DOOR F. TOMBEUR bij een bebroed ei kan men daar bloedvaatjes zien, tegen het eivlies aan. Zijn die er werkelijk dan is men zeker dat het een geroofd ei betreft (ook voor het broeden begonnen is, kunnen eieren woiden weggenomen door predatoren! red. Want al te dikwijls worden de kraaiachtigen eierroof ver weten. Is er werkelijk sprake van "roof" of zijn het mis- legde eieren die geconsumeerd worden? Graag dus Uw aandacht eens voor dit fenomeen tijdens Uw wandelingen en excursies. Laat U Uw bevindingen eens horen? RBleyenbergKerkpad 15» Nieuw-Namen. Plaats en weersomstandigheden van het gebeuren: de voorma lige opspuitingsterreinen in Axel ten zuiden van het zweefvliegveldHet is 17 september 1983 Zuidwestenwind 10-15 m/sec, 10°C, licht bewolkt en het is 07:00. Binnen een kwartier staat de zon op. Het is reeds klaar maar nog niet helder. Toch is het al dag. Ik loop door het vrij korte natte gras op een stukje dat wat bultig en rullig is Opeens vliegt enkele meters voor mij een vogel op: een snip, dat is duidelijk zonder meer. Maar hij vliegt maar een metertje hoog en slaat geen haken. Hij gaat gewoon op de vleugels en blijft laag rechtdoor vliegen. Even een kort laag zacht krasje, niets meer. Dit is geen Watersnip.' Je denkt eerst aan een Houtsnip want hij is groot en rond; zijn vleugels zijn breed en afgerond. Maar het is geen Houtsnip want die vliegt toch weer helemaal anders geheimzinnig, duifachtig, vleermuisachtig. De onderzijde krijg ik niet te zien, en die is toch o zo belangrijk voor de determinatiespecialisten. Hij toont alleen de bovenzijdetwee witachtige vleugel- strepen, zeer veel wit op de staartzijden want daar let ik dadelijk op en een donkere ongetekende rug. Let op, dit 4 3

de Steltkluut | 1984 | | pagina 29