OP STAP IN BELGIË - Leg het gebruik van Uw hulpmiddelen uit. Flora, vogel boek, kijker. - Bemoei U met de hele groep en niet met de dame of heer die constant probeert besla.g op U te leggen. - Houd pratend en vragend voortdurend de hele groep in het oog. - Laat U niet tot lange discussies verleiden, daardoor ver slapt Uw aandacht - Zorg er voor op tijd terug te zijn op het afgesproken punt - Eindig de excursie met een kort woord van dank voor de aandacht en eventueel aan de eigenaar van het terrein. - Stel belangstellenden in de gelegenheid lid te worden van de Steltkluut. 5.NOG ENIGE TIPS - Als U iets wilt tonen aan het U omringende publiek, dat bloederig is of vies, waarschuw dan even van te voren. Dan kunnen mensen die daar eventueel niet tegen kunnen, zich afzijdig houden. - Laat nooit de hele groep iets plukken (bijv. paddestoe len) Pak zelf één exemplaar en leg met behulp daarvan uit, hetgeen U bespreekt. - Wanneer zich tijdens een openbare excursie van deStelt- kluut een groep van jongeren meldt onder leiding van een groepsleider, dit komt in Saeftinghe nogal eens voor, kunt U er op wijzen dat de groep zich rustig dient te gedragen of anders beter niet met de excursie mee kan gaan, daar dit storend is voor de serieuze excursie- gangers - Excursie-coördinator voor vogelwacht DE STELTKLUUT is met ingang van 1 mei geworden: BMGrootjansSchuberthof 15» 4536 AL Terneuzen. Hot is mij vaak genoeg gebeurd afgelopen zomer. Een prach tig weekend met heerlijk wandelweer. Voor een natuurlief hebber moeilijk om thuis te blijven. Er is helaas niet elke week een excursie van de Steltkluut. Waarom dan niet eens op excursie in België. Ook daar staan elke week gidsen klaar om U alles te vertellen over plantenvogelsmossen enzOm het U gemakkelijk te maken volgen hier enige uitga ven om Uw kennis van de Belgische natuur te vergroten. 1Atlas van de beschermde natuurgebieden in Vlaanderen. Een verzameling losse brochures met de belangrijkste natuurgebieden samengesteld door de U bekende Frof. 55

de Steltkluut | 1984 | | pagina 41