een klein batig saldo. De oorzaak hiervoor dient te worden gezocht in het boeken van vooruitbetaalde contributies voor het volgende boekjaar. Het verslag wordt overeenkomstig het ontwerp vastgesteld. 6. Verslag van de kascommissie. De kascommissiegevormd door de heren C. Peeters en T. Buursma, heeft een getekende verklaring overgelegd, waaruit blijkt dat zij heeft vastgesteld dat de boekhouding een getrouw beeld geeft van de finan ciële verrichtingen. De kascommissie stelt de vergadering voor de penningmeester en het bestuur décharge te verlenen. Het voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. e voorzitter dankt de leden van de commissie. Op diens verzoek ver klaart de heer Buursma nogmaals als commissielid te willen optreden. De heer Peeters is aftredend. In zijn plaats wordt benoemd de heer Rut. van den Berg. 7. Begroting 1984. Gelet op de wisseling van penningmeester wordt besloten op voorstel van N. van de Kerkhove om de nieuwe begroting op te maken tezamen met de nieuwe penningmeesterdie in zijn plaats zal worden gekozen. 8. Bestuursverkiezing. Achtereenvolgens stelt de voorzitter aan de orde de voorziening in de vacature van bestuurslid door het periodiek aftreden van A. de Kind en J. Lievens en het tussentijds aftreden van N. van de Kerkhove. J. Lievens stelt zich herkiesbaar; er hebben zich geen andere kandi daten gemeld. A. de Kind stelt zich niet herkiesbaar; in zijn plaats is kandidaat W. Wisse. In de vacature Van de Kerkhove heeft zich kandidaat gesteld :D. Schutz. Op voorstel van de heer van der Waa worden allen successievelijk bij acclamatie verkozen. 9. Presentatie werkgroepen. J. Calle laat aan de hand van dia's de activiteiten van de knotgroep in het afgelopen jaar zien. Door het verminderde aanbod van te knotten bomen heeft de groep gelegenheid gekregen om verwaarloosde kreekrest anten te maaien. Gepoogd wordt om door verschraling van de bodem een rijkere flora en fauna te bevorderen. A. Bourgonje doet verslag van inventarisaties gedaan door de vogelwerk groep slaapplaatsen van kraaiachtigen en de roofvogelstand op het Groot Eiland. Hij kondigt aan dat biezondere aandacht zal worden be steed aan het bestuderen van het voorkomen van weidevogels en daarvoor geschikte biotopen. P. Maas doet verslag van de werkzaamheden van de werkgroepen planologie en avifauna. De eerste groep probeert de vinger aan de pols te houden om inbreuken op natuur en landschap in de regio te voorkomen. Voor elke gemeente zijn een of meer mensen actief. Hij roept belangstellenden op aan de groep deel te nemen, vooral mensen uit Hulst en Hontenisse zijn welkom. 7 2

de Steltkluut | 1984 | | pagina 10