Aan de avifauna wordt - tezamen met leden van "'t Duumpje" gewerkt in de hoop dat deze nog dit jaar kan worden voltooid. Op grond van een massa, soms moeilijk verwerkbare gegevens, worden alle voorkomende vogelsoorten beschreven volgens een vast schema. Veel aandacht wordt ook besteed aan biotoopbeschrijving. M. Kint presenteert de p1antenwerkgroepDe groep is voornemens zich te verdiepen in enige soorten waarover relatief weinig bekend is, zoals b.vb. vroegeling. Tevens zullen de resultaten van de verschralingsactie van de knotgroep op de voet worden gevolgd. Tot slot kondigt zij een aantal boeiende excursies aan waarvoor alle belangstellenden welkom zijn M. Buise vertelt vervolgens over het voorkomen van torenvalken en uilen in Oostelijk 0. Zeeuwsch-Vlaanderen en in het biezonder over de ervar ingen met nestkasten voor deze soorten. De resultaten stemmen tot optimisme. De voorzitter bedankt de vorige sprekers voor hun uiteenzetting en de werkgroep leden voor het vele werk waarvan sprake. Hij memoreert nog de werkgroep "milieu en huishouden" en de voorlichtingsactiviteiten van een groep IVN-gidsen die een boeiend avondvullend programma brengen voor belangstellende verenigingen. 10. Bestuursmededelingen. Peter Maas heeft medegedeeld dat hij wellicht nog die jaar de streek gaat verlaten. De voorzitter roept de aanwezigen op reeds nu de ge dachten te laten gaan over de opvolging van peter. Tevens wijst hij op de mogelijkheid geboden in de statuten om het bestuur uit te brei- van 7 tot 9 leden. Vervolgens vraagt hij de mening van de vergadering over de aanstaande fusie van het ZCO en de VMZdie respectievelijk de belangen van het "groene" en het "grijze" milieu in onze provincie verdedigen. De vergadering stemt in met het streven om te komen tot een krachtige Zeeuwse milieufederatie. A. Bourgonje en P. Maas vertegenwoordigen de Steltkluut binnen het nunog functionerende coordinatieorgaan Ten slotte brengt de voorzitter een brief ter kennis van Vogelbescher ming in Zeist gericht aan het provinciebestuur, waarin er voor wordt gepleit het Paulinaschor te ontziep gelet op de voornemens een nieuwe haven te projecteren ten Westen van Terneuzen. 11. Afscheid van de bestuursleden. De voorzitter maakt zich tot tolk van de vergadering wanneer hij stil staat bij het afscheid van de bestuursleden N. van de Kerkhove en A de Kind. Hij gaat hierbij in op de samenwerking en op de grote inzet van beiden in de afgelopen jaren. Als blijk van waardering reikt hij aan beiden een aandenken aan, resp. een boek en een porseleinen vogel miniatuur.

de Steltkluut | 1984 | | pagina 11