AFSCHEID N. VAN DER KERKHOVE Eerst: om alle eventuele geruchten te ontzenuwen: waarom tus sentijds? Eigenlijk vorig jaar al maarheel simpel, heel onnozelde acceptgirokaarten waren al op zijn adres ge drukt. Vandaar. Het klinkt bijna te alledaags om waar te zijn, Toch is het zo. Ik mag opmerken dat de rest van het bestuur dat aanblijven allesbehalve erg vond. 't Penningmeesterschap is binnen een vereniging het meest on dankbare werk. Binnen onze club is het gelukkig nog niet zo dat we echt moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen, al moet een penningmees ter altijd de hand op de beurs houden. Maar: trekt hij de touw tjes van de beurs te strak aan dan krijgt hij te horen: zie je wel dat dit of dat had gekund, want nu is er overi Is hij royaal dan loopt hij de kans te horen te krijgen: de penningmeester had ons moeten remmen; hij kent onze kaspositie Naast deze moderatorfunctie in het bestuur is er ook de per soonlijke verantwoordelijkheid, de vereiste nauwgezetheid: een slordige penningmeester moet veel uit eigen zak betalen. En delt is toch eigenlijk niet de bedoeling. Een penningmeester moet afwegen: wat moet 't kosten, wat mag 't kosten, wat komt er voor terug dus: is 't verantwoord o f niet? Nico: als je evenals jij, voor jezelf geen cententeller bent, moet je jezelf als het ware voortdurend in een andere huid ste ken als je de penningmeesterspet opzet. Ik weet dat je dat soms moeite kostte, omdat je een bepaald project, een bepaald idee wel goed vond; dat je hetzelf ook aardig of belangrijk vond, maarde penningmeester won 't in zo'n geval altijd van Nice En 't moet gezegd worden; je beleid heeft onze vereniging geen slecht gedaan. Integendeel! We zijn je daar erg veel dank voor verschuldigd. Niet alleen je bestuursfunctie zal in onze gedachten blijven, je bijdragen aan de meningsvormingaan de discussie, maar ook: het gezellige "natafelen" na de bestuursvergadering om de zo veel tijd bij jou thuis. Breng wat dat betreft ook onze oprechte dank over aan Elly. Persoonlijk hebben jij en ik meer gemeen dan alleen de belang stelling voor natuur en landschap. Onze vogelbanden worden verbroken, ik hoop dat we op andere plaatsen en gebieden el kaar regelmatig, mogen ontmoeten en zullen blijven samenwerken, Namens De Steltkluut, nogmaals bedankt voor 't vele werk, voor je hele inzet. Als dank daarvoor dit boekwerk. De verkoper heeft 't zo keurig ingepakt dat we 't niet wilden openmaken. Daarom staat er nog geen dankwoord in. We zullen dat evenwel nog in orde maken. G.Spondelee, voorzitter. 7 5

de Steltkluut | 1984 | | pagina 13