Tegen de avondschemeringzagen we een groepje van een 20-tal Gele kwikstaarten overtrekken. De Bruine Kiekendief was aan het jagen en deed verschillenden malen honderden Kokmeeuwen opvliegen, Er waren in totaal 3 Bruine kieken dieven, waarvan zeker één mannetje en één vrouwtje. De zeldzame Groenpootruiter kregen we éénmaal te zien, evenals 2 Zwarte ruiters. En als zeldzame eendensoort zagen we 2 Krakeenden opvliegen. Een Rotgans kon lang durig bekeken worden. GASDAMEXCURSIE, 3 JUNI 1983 Gasdamexcursiegeorganiseerd door Vogelwacht "De Steltkluut" 3 juni.1983. Onder leiding van A.v.d.Wiel. Aantal deelnemers ondanks mooie weer): 7. O Het weer: Zonnig, lekker weer. Aanvankelijk 23 C. De wandeling duurde vanaf 19OOu tot 21 .05u. Natuurlijk waren ook nu alle Saeftinghevogels" weer in grote getale aanwezig. We denken hierbij aan Tureluurs, Scholeksters, Kluten, Kokmeeuwen, Zilvermeeuwen, enz. Een wegvluchtende Haas werd door een tiental Tureluurs voortdurend achterna gezeten. De Grauwe gors was voor enkelen onder ons een nieuwe soort. Aanvankelijk zagen we een zingend exemplaar vrij ver van ons verwijderd op een Akkerdistel zitten. Even later zagen en hoorden we een tweede exemplaar, dat vrij dicht bij ons zat, nl. op een prikkeldraad. Duidelijk waren de geelacht.igen poten en bek te zien. Overigens konden we de zang van deze vogels de ge hele avond horen. Tussen de vele tientallen Kluten zaten ook veel jongen. Eenmaal zagen we een Kluut - die door een koe genaderd werd - doen alsof hij een gekwetste vleugel had. Ook werd een Tureluur door een Kluut weggejaagd, toen deze te dicht bij z'n jong kwam. Ook tussen de Ture luurs zagen we een jong. Verder waren er nog wat Zilverplevieren en Rosse grutto's te zien; ook twee BontbekplevierenZij zijn nog maar op doortrek. Ook de Grutto was goed vertegenwoordigd; hiervan telden we er 31Een Bruine kiekendief werd door enkele tientallen Kluten en Grutto's hevig aangevallen toen hij zich boven hun broedgebied bevond. Overigens zagen we van deze soort 2 mannetjes en 2 vrouwtjes. Tientallen Bergeenden en enkele mannetjes Slobeenden waren ook vertegenwoordigd. Als zeldzaamheid zagen we vanavond één mannetje Krakeend en één Lepelaar. De laatste vloog nogal ver van ons vandaan, maar was toch goed herkenbaar. Tegen de avond kwamen 7 Knobbelzwanen recht op ons afge vlogen, en passeerden ons met suizende wieken om de nacht in Saeftinghe door te brengen. 94

de Steltkluut | 1984 | | pagina 32