GASDAMEXCURSIE, 27-6-1983 SPUITVELDEN DOEL Leiding: A.v.d.Wiel, aantal deelnemers 8. Het weer: ipatig tot zwaar bewolkt, met af en tge een klei ne opklaring. Frisse noord-noordwestenwind15 C. In het begin zagen we enkele reeds zelfstandige jonge Kokmeeuwen, die in de plassen naar voedsel zochten. Verder natuurlijk nog duizenden volwassen Kokmeeuwen, evenals Zilvermeeuwen. Een groep van 80 Scholeksters zaten allen bij elkaar, met de kop tegen de wind in. In totaal telden we ongeveer 150 Scholeksters tijdens de wandeling. Twee grote groepen Bergeenden troffen we aan, nléén van zo'n 300 exemplaren, Een mannetje Kemphaan vloog al snel op, zodat de meesten onder ons hem niet te zien kregen. Langs de Gasdam troffen we kleinere vogels aan, zoals Veldleeuwerikken, Graspiepers, Gele en Witte kwikstaarten. Ook jaagden er een tiental Huiszwaluwen langs de Dam. Er waren enkele 100-den Kluten, waarvan er enkele heftig te keer gingen tegen de Zilvermeeuwen. Verder zaten er enkele tientallen Wulpen, 1200 Spreeuwen, 4 Blauwe reigers, tien tallen tureluurs, 60 Zwarte ruiters, 25 Zilverplevieren en 2 mannetjes 2 vrouwtjes Bruine kiekendief. A.v.d.Wiel, Kieuw-Namen. Leiding: RBleijenberg 11 belangstellenden kwamen te 9 uur opdagen voor een wan deling over de opspuitterreinen bij Doel. Ofschoon ,niet direct bedoelt om vogeltjes te kijken gaven deze zo op vallend blijk van hun aanwezigheid dat menigmaal werd haltgehouden om ze te bekijken. Erg veel steltlopers als Witgatje, Kleine of Kleinste strandloper, Bonte strand- loper, Kievit en een enkele Grutto'. Eenden waren er wat minder doch eveneens goed vertegenwoordigd. Een enkel Torenvalkje en Buizerd maakten het compleet. Ons doel was evenwel schelpen zoeken en ook in dat op zicht mocht deze tocht geslaagd genoemd worden. Klapstuk was het vinden van een schelp uit het Mioceen. Uit dit tijdperk waren eerder nog geen schelpen aange troffen, alhier. Voor de meesten onder ons simpele klui ten kijkers was het een gewone kokkel maar na een korte uitleg bleken er tussen een gewone en ongewone kokkel nog heel wat verschillen te bestaan. Te 12 uur ging ieder zijns weegs.

de Steltkluut | 1984 | | pagina 33