ZONDAG 29 juli naar de bloemrijke bermen in de buurt van Absdale-. Anvang 10.00 uur. Verzamelen bij de manege aldaar. Het geheel staat onder leiding van Peter en Henk Maas. POLSVLIET TERHOLE excursie naar de Polsvliet bij ZONDAG 1 juli Terhole. Voor 'n zeer interessante excursie is het ons. gelukt een oud-Zeeuwsvlaming te strik ken, die al 'n jaar of vijf uit onze streken verdwenen is. Ofschoon hij helemaal in Nijmegen woont, was hij toch direct bereid om ons deze zomer eens rond te leiden langs de Polsvliet, een gebied waar hij jaren vlakbij heeft ge woond en er heeft rondgezworven. Na wat oude herinneringen te hebben opgehaald, bekende Maurice Jansen, dat hij 't fijn zou vinden om vrienden en bekenden bij deze excursie weer Dus vrienden: stel Maurice niet teleur! verlangen zal ook wel wederkerig zijn, want voor niet nog eens 'n keer ontmoeten? Ook al zijn oude eens te zien. Trouwens: het wie wil Maurice onze nieuwe leden wordt het een leuke excursie, met welis waar wat minder vogels, maar tal van zeldzame planten. We hadden gedacht om 09.00 uur te starten bij de kerk van Ter hole, alwaar we omstreeks 12.00 uur terug zijn. Na afloop van de excursie wordt U in de gelegenheid gesteld een prach tig boekwerkje over dit gebied te kopen, dat geschreven is door - hoe kan t anders? - Maurice Jansen zelf. BOSSEN VAN DE STROPER ZONDAG 5 augustus. Een bezoek aan het Belgi sche Stropersbos voor vrijwel iedere Zeeuw se plantenliefhebber 'n openbaring. Enkele honderden meters ten zuiden van onze grens groeien tal van plantesoortenwelke bij ons zeer zeldzaam zijn of zelfs ontbreken: krui pend struisgras, dubbelloof, struikheide elzenzegge, pilzegge, rankenu helmkruid, lig gend walstro, waterviolier, liggend herts- hooi, waterpostelein, tormentil, dwergbies, rnoPTvsmnnrblaasjeskruid en vele, vele an dere. Je excursie staat onder leiding van Marc Leten, die op dit gebied zeer deskundig is. Hij zal ons ongetwijfeld veel la ten zien en ons wijzen op allerlei gemakkelijk te herkennen determinatiekenmerken. We verzamelen om 09.00 uur bij Casino DE V/AL een goede vijfhonderd meter voorbij de Belgische do;. ane, bij Kapellebrug. Vergeet Uw paspoort niet! Het Einde van de excursie is voorzien te 12.00 uur. 1 roerdomp rankende helmbloem goudvink 67

de Steltkluut | 1984 | | pagina 5