JAARVERSLAG 1983 Over 1983, het zevenentwintigste verenigingsjaar kan als volgt worden verslag gegeven. Het ledenaantal vertoonde een licht stijging tot circa 550. Er werd in het veisLagjaar één algemene ledenvergadering ge houden, deze gold tevens als jaarvergadering. Voor de leden- administrat ie werd gebruik gemaakt van micro-computer. Het verwerken van de mutaties en het verzenden van de Stelt- kluut werd hierdoor in belangrijke mate vereenvoudigd. De samenstelling van het bestuur werd in het verslagjaar ge wijzigd. De heer Ed.Borm stelde zich niet meer herkiesbaar en nam na 23 jaar afscheid van de bestuurstafel. Op passende wijze werd van hem afscheid genomen. Overigens blijft Eduard beschikbaar als excursieleider en kan het bestuur blijvend een beroep doen op zijn grote kennis en ervaring. In zijn plaats werd Marion Kindt als bestuurslid verwelkomd. In het najaar deelde Alfons de Kind mee om persoonlijke rede nen alle activiteiten voor de vereniging te stoppen. Het be stuur heeft gemeend deze beslissing van de heer de Kind die ruim vijf jaar bestuurslid was, te moeten respecteren. In 1983 vergaderde het bestuur in totaal 10 keer. Eén dezer vergaderingen werd belegd tezamen met de oud-bestuurleden die in de afgelopen 27 jaar voor de vereniging werkzaam waren. Ook dit jaar was er een breed scala aan act ivite iten Natuurwandelingen werden belegd naar de WMZ-bossen van StJan- steen-ClingeSaeftinghede Braakman, de Putting, Axelse Kreek de Zandplaat bij de Nieuw-Neuzenpolderhet krekengebied tus sen Clinge en Nieuw-Namen, de Vlaamse kreek, het Hellegat, CanisvlietGroot Eiland. Daarnaast werden 6 speciale planten- excursies, 2 nachtvlinderexcursieseen zoektocht naar padde stoelen, één naar schelpen, 2 jeugdexcursies en een excursie gewijd aan de raakvlakken tussen natuur en landbouw gehouden. Een mijlpaal vormde het openstellen voor het publiek van de pleistocene groeve te Nieuw-Namen. Onze vereniging verleende ook medewerking aan de landelijke fietsdag van de ANWB. Tijdens twee avonden werd gelegenheid geboden om kennis te maken met de wijze waarop een aantal leden-fotoliefhebbers de ons omringende natuur vastlegden. In het kader van een lezingencyclus genaamd - de universi teit vlakbij - werden in het najaar drie lezingen gehouden van een uitzonderlijk niveau. Niet onvermeld mag blijven een "demonstratie-excursie" voor excursieleiders, en enige fiets tochten door de regio. In totaal werden zodoende 72 activiteiten belegd welke voor ieder toegankelijk waren en voornamelijk een voorlichtend ka rakter droegen. 69

de Steltkluut | 1984 | | pagina 7