De energiecrisis en daarna de bewustwording van energiever spilling waar we met zijn allen mee bezig waren, deed ons be seffen dat de kerkuilritten door geheel Oost-Zeeuws-Vlaanderen teveel benzine gingen kosten. Kosten die overigens altijd voor eigen rekening genomen zijn, dus eerlijksheidshalvehet werd ons ook te duur.' Daarom gingen we in verschillende streken medewerkers zoeken, die in hun buurt de adressen per fiets kofaden kontroleren. In 1977 meldde zich L.Persijn aan voor de streken rond Koewacht, terwijl T.Totté de gemeente Hontenisse voor zijn rekening nam. E.Borm hield de streken rond Hulst voor ons in de peiling. De laatste tijd komt van verschillende leden vooral belangstel ling van de grond voor de braakballen. Braakbalonderzoek is vooral nuttig om de eetgewoonte van de kerkuilen aan de weet t komen en bovendien Jcomt men er zodoende achter, welke zoogdie ren er in een bepaalde omgeving voorkomen. Daarom heeft vogel wacht "De Steltkluut" dan ook in 1980 een cursus "Braakballen determineren" georganiseerd, die door tal van enthousiaste le den, voornamelijk jongeren, gevolgd is. Nader onderzoek daarna bracht aan het licht dat vooral soorten zoals bosspitsmuis huisspitsmuisveldmuisaardmuishuismuisde meest geliefde prooien waren van de kerkuilen in ons gewesthoeweer indi viduen zijn die liever kleine vogels prefereren, Zoals U ziet, is er in stilte nogal wat gespecialiseerd onder zoek gedaan naar het voorkomen en 't gedrag van de kerkuil. We hebben dit opzettelijk een beetje stil gehouden, hoewel ik er elk jaar een rapport van heb opgemaakt, dat dan werd doorge stuurd naar Vogelbescherming voor het beschikbaar stellen van de premie. Opzettelijk stilgehouden, omdat deze prachtige vo gels zo kwetsbaar en zeldzaam zijn en een nogal begeerd object om te laten opzetten door een preparateur. We werken daarom in stilte verder en wensen mijn opvolger veel succes. De gegevens over het waarnemen, broeden of zelfs doodvinden van exemplaren, dient u in het vervolg te sturen aan: - A.Vonck, Oude Galgenstraat 26, 4564 BD St.Jansteen -. B.Grootjans, Schuberthof 15, 4536 AL Terneuzen. 1 1 2

de Steltkluut | 1984 | | pagina 18