Jaap Poortvliet en Henk Castelijns willen een overzicht opstellen van de vogels van de Braakman (incl. Spaarbek kens) over de jaren 1983 en 1984. Een ieder die gegevens heeft daarover wordt verzocht, de ze op te sturen naar Jaap Poortvliet, Noorddijk 9, Hoek of Henk Castelijns, Kasteelstraat 25 Philippine. NB: gegevens doorgestuurd naar het archief van De Stelt- kluut zijn reeds in ons bezit Op zaterdag 2 maart a.s. wordt er door de Vogelwerkgroep een weidevogeldag georganiseerd. Een ieder die daarvoor belangstelling heeft is welkom. Het middagprogramma bestaat uit een presentatie van de onderzoeksgegevens die het weidevogelonderzoek opleverden. Verder voorlichting over de mogelijkheden tot een 'weide- vogelvriendelijk' beheer door het Bureau Beheer Landbouw gronden. Toegelicht met dia's in overvloeisysteem. Voorts zal over dit onderwerp iemand uit landbouwkringen spreken en iemand uit natuurbeschermingskringen. Dit gedeelte van het programma begint om 14.30 uur. Na het middagprogramma wordt de belangstellenden voor het avondprogramma soep en brood aangeboden. Ook is er gelegen heid de over weidevogels ingerichte tentoonstelling te be zoeken. Het avondprogramma begint om 19-30 uur met enkele medede lingen mbt. de Vogelwerkgroep, waarna om 20.00 uur de Weidevogelfilm van Vogelbescherming wordt vertoond. Vanaf 21.00 uur is er niet gepland dan een informeel samenzijn: uitwisselen van gegevens, afspraken maken en wat verder gebruikelijk is. PLAATS: De Schotse Hoek aan de Markt te Philippine. De aanmelding had eigenlijk plaats moeten vinden voor 13 januari j.l., maar misschien is er nog plaats op de kader cursus voor beroeps en vrijwilligers in de natuur- en mi lieu-educatie Deze kadercursus wordt 12 en 3 februari gegeven in het "Van Eeghenhuis" te Aardenburg. Wie belangstelling heeft kan uitvoeriger informatie inwin- nen bij Marten Wiersma: 01100-11675 of 01100-30902. aangezien dit vogeltje een mooi-weer-zanger is, zal de zon moeten schijnen. Met een beetje geluk zien we ook baardman netje en cetti's zanger. Verzamelen om 14.30 uur aan het kruispunt Woestijnestraat- Halfeind bij de witte boerderij langs de weg tussen Clinge en Nieuw-Namenwaar we te omstreeks 17-30 uur terug zul len zijn. Laarzen, kijker en onopvallende kleding zijn aan te bevelen. 7

de Steltkluut | 1985 | | pagina 9