ders was het een duizendpootbeeldje geworden, besluit aldus de heer Borm. Gelet op het applaus genieten zijn lovende woorden zeer grote instemming. Sprekend namens de Nederlandse 'Vereniging tot Bescher ming van Vogels gaat ook APaauwe in op de grote verdien sten van G. Sponselee. Be landelijke vereniging gaf reeds blijk van haar grote waardering voor zijn werk door mid del van het uitreiken van de Gouden Lepelaar. Niettemin wordt van de gelegenheid toch nog gebruik ge maakt om een cadeau aan te bieden. George Sponselee dankt de beide vorige sprekers en de aan wezigen voor de hulde hem toegebracht en gaat in op hetgeen naar voren werd gebracht. Vervolgens spreekt hij een af scheidswoord en verduidelijkt nogmaals de groei en ont wikkeling van de vereniging. Hij zegt toe één en ander als artikel op te zullen nemen in De Steltkluut Vervolgens geeft hij het woord aan de voorzitter van de vereniging, Peter Maas. Ook deze gaat uitvoerig in op de vragen waarvoor de vereniging wordt gesteld. Hij besluit met het uitspreken van het vertrouwen dat in goede samen werking goed werk kan worden verrichten dankt voer het vertrouwen dat in hem wordt gesteld. Rondvraag De heer Borm vraagt de aandacht van het bestuur en de aan wezigen voor de bedreiging van de roofvogelstand door stro perij vanuit veelal ondeskundige jagerskringen, die m.n. de Bruine' kiekendief ten onrechte tot zwart schaap brand merken. Hij pleit voor goede voorlichting over het belang van een goede roofvogelstand 7 8

de Steltkluut | 1985 | | pagina 16