Rest ons de kardinale vraag die al geruime tijd tussen een aantal leden ventileertvoldoet de naam nog wel? En dekt de vlag de lading? Dit laatste in verband met het voorvoegsel "Vogelwacht"In Westelijk Zeeuws-Vlaanderen heeft men dit opgelost door de vrijwel ter ziele gegane vogelwacht uit de jaren vijftig om te toveren in een "Natuurbeschermingsvereni ging" "Het Duumpje" Winterkoning). Ook dit blijkt niet voldoende als we de doelstellingen van onze vereniging memo ren zoals vermeld in artikel 3 van de Statuten: "Het doel van de vereniging is primair het beschermen van de natuurlijke vogelstand en de daartoe vereiste biotopen in de meest ruime zin van het woord, vooral van Oost Zeeuws- Vlaanderen, en secundair het bevorderen van de vogelstudie, de vogelobservatie en de studieobservatie en bescher ming van andere levensvormen binnen het werkgebied van de vereniging. Tevens stelt zij zich ten doel de bevindingen van studie en observatie in ruimere kring bekend te maken en indien deze bezigheden worden verricht door derden, de ze daarin te stimuleren en - binnen haar mogelijkheden - te steunen. Voorts heeft zij tot doel het veilig stellen van terreinen en biotopen, opdat bephalde levensvormen zich optimaal kunnen ontwikkelen en het landschap wordt gespaard en het vóeren van acties en medewerking verlenen aan acties van derden, indien deze acties betrekking hebben op het be houd van landschap en natuurlijke rijkdommen." Voorwaar geen sinecure dit alles. Hoe dit in een allesomvat tend (en kortJjasje te gieten? Een hersenbreker voor de liefhebber. We kunnen het evenwel ook houden zoals het is, en ons proberen te vinden in een eeuwenoud doch zeer actueel citaat van Shakespeare: "What's in a name?" M.A.Buise, Julianalaan 1 1 4561 JA Hulst. Literatuur G-rootjans, B.M., 1981 De historie van de SteltkluutDe Steltkluut 1 1 (extra nr) 9-41 Haak, E.K., 1981Terugblik. De Steltkluut 11 (extra nr) 3-5 Scharringa C.J.G. E.R.Osieck, 1982. Zeldzame en schaarse vogels in Nederland in 1981 Limosa 55 125-138. Statuten Vogelwacht Oost Zeeuws-Vlaanderen De Steltkluut goedgekeurd bij EB d.d. 3 juli 1974) nr96Bijvoegsel van de Nederlandse staatscourant van 6 november 1974 nr 216. Texeira, R.M., 1979. Atlas van de Nederlandse Broedvogels s-Graveland 10 9

de Steltkluut | 1985 | | pagina 47