De zeven personen in dit bestuur vormen natuurlijk geen on uitputtelijke ideeënbron. Daarom is het contakt met de leden zeer voornaam. Vandaar dat ik U wil vragen: aarzelt U niet wanneer U met ideeën of vragen zit om deze dan te spuien. Daar zijn diverse gelegenheden voor. De algemene le denvergadering is per definitie een plaats waar de leden zich kunnen uiten, maar ook op excursies en bij lezingen is er meestal wel plaats en tijd om met elkaar eens over di verse zaken te bomen. En als dat niet lukt, dan kunt u na tuurlijk altijd even schrijven of bellen. Onze adressen staan voorin de Steltkluut vermeld. Tenslotte wil ik een aantal concrete zaken noemen die op korte termijn onze aandacht vragen. Om te beginnen zijn dit een aantal beleidsmatige vraagstukken: - het aktiveren van de verschillende werkgroepen; - aktiviteiten op het gebied van de edukatie aanpakken - het interesseren van jeugdigen voor onze vereniging Daarnaast zijn er een aantal zaken die rechtstreeks met on ze streek te maken hebben: - aanleg van de rondweg Kuitaart-Terholedoor het natuur gebied de Vogel; - ruilverkaveling Nijs- en Hooglandpolder bij Ossenisse - uitbreidingsplannen van het recreatiecentrum de Braakman; - aanleg van de Tractaatweg van Terneuzen naar de Axelse Sassing - de benarde situatie waarin de weidevogels zich bevinden; - vervuiling van de Schelde en Westerschelde - gipsstort in de Poelpolder bij Sas van Gent; - berging van verontreinigd baggerslib uit t kanaal Gent- Terneuzen - de verloedering van het natuurlijk milieu door illegale storten en ontgronding; - een nieuw streekplan voor Zeeland - plannen om ter hoogte van de Braakman een nieuwe zeehaven aan te leggen; enzovoortsenzovoorts U hebt natuurlijk gemerkt dat ik vooral zaken noem die pla nologisch aangepakt moeten worden. Ik kan daar ook niet aan doen, Alleen het kijken naar leuke vogels en mooie plan ten is niet genoeg. Ik zei het al, dat het zeer belangrijk is om via feitelijke gegevens weer te geven hoe het met ons natuurlijk milieu voorstaat. Vele verschillende zaken kunnen daarbij belangrijk zijn, hoewel vogels en planten veelal op de voorgrond staan. Maar deze informatie moet vertaald worden naar de planolo gie toe. Dat is het terrein waar afweging plaatsvindt tus- 71

de Steltkluut | 1985 | | pagina 9