«au Zaterdag 24 augustus. Eddy Vermandei verdiept zich al vele jaren in het op naam brengen van de vlinders die in ons bonte Zeeuwsvlaamse land schap rondvliegen. Deze keer wil hij ons iets laten zien van de dagvlinders langs de liniedijk te Hulst. Bij mooi weer kunnen we eind augustus nog vele van de 25 in O.Z.Vlaanderen voorkomende dagvlinders ontmoeten. Onze aandacht zal vooral uitgaan naar enkele hooiweilanden in de buurt van de Liniedijk. Met 'n beetje geluk zien we daar vijf soorten zandoogjes: Bruin -, Oranje - en Bont Zandoog je, Hooibeest je en Argusvlinder. In de aangrenzende bossen vliegt het Klein geaderd witje en het Dikkopje. Het Klein koolwitje vinden we meer in de buurt van tuinen, samen met Kleine vos, Dagpauwoog, Atalanta en de tweede generatie Citroenvlinders. Op deze excursie verwachten we ook Groot koolwitje en trekvlinders zoals: Distelvlinder, Oranje- en Gele^ Luzernevlinder en we maken kans op 'n kennismaking met de zeldzame Gehakkelde aurelia. Om al dit moois te gaan zien verzamelen we om 10.00 uur bij 't Jagertje, Zoutestraat 65 te Hulst alwaar we rond de middag terug zullen zijn. Zondag 8 september is er 'n excursie olv Henk Castelijns naar de zandplaat ten noorden van onze jongste polder, de Nieuw- Neuzenpolder 2 in het BraakmangebiedDe zandplaat wordt steeds kleiner doordat de wind het zand elk jaar dichter naar de dijk toeblaast. De pionierplanten zoals zeeraket, loogkruid en biestarwegras zorgen er samen met de wind voor dat er duinvorming optreedt, waardoor ook b.v. schietwilg 'n kans krijgt zich te ontwikkelen. Ook het slijk, dat laag je na laagje bij elke vloed wordt aangevoerd rukt op naar de zeedijk en lokt met z'n rijkdom aan voedsel talrijke vo gels: Scholeksters, pleviertjes, strand- en steltlopers zijn hier dagelijks te zien. We verzamelen te 09.00 uur bij het Landingsmonument aan de voormalige Paulinahaven en zullen te omstreeks 12.00 uur daar terug zijn. Kijker en laarzen aanbevolen. -- ^é?i DAGVLINDEREXCURSIE LINIEDIJK ZANDPLAAT NIEUW-NEUZENPOLDER 1 1 7

de Steltkluut | 1985 | | pagina 7