DE AXELSE KREEK EEN INVENTARISATIE VERZOEK TOT MEDEWERKING In verband met een samen te stellen broedvogelverslag over het jaar 1985 over de WMZ-Clinge, verzoek ik een ieder, die nog gegevens heeft, mij deze door te geven. Het gebied is reeds geïnventariseerd, doch een aantal soorten kwam er wat bekaaid af.Alle waarnemingen zijn dus welkom, ook simpele aanduidingen als bijv. aanwezigheid vastgesteld. Indien mogelijk graag met preciese plaatsaanduiding binnen het gebied, doch dit is niet persé noodzakelijk! Graag ontvang ik uw summiere en uitgebreidere lijsten en ex- kursieverslagenbetreffende dus de W.M.Z. Clinge op mijn adres H. Heijermansstraat ^53 A532 GJ Terneuzen of via één van de bestuursleden. Bij voorbaat reeds iedereen hardstikke bedankt! Noot: Alle inzenders ontvangen t.z.t. een verslag van de broed- vogelinventarisatie 1985! Dit verslag is zojuist verschenen. Het bevat de resultaten van vogelinventarisaties gedurende de periode 11/5/81 tot en met 10/5/82 in vergelijking met oudere gegevens. In totaal werden ruim 1^0 soorten gezien gedurende dit ene jaar. Dit aantal geeft aan, hoe belangrijk het gebied is voor de avifauna. Opvallende soorten waren: Woudaapje, Bruine Kiekendief, Waterral, Blauwborst, Snor, Grote Karekiet, Boom kruiper, Roerdomp, Ijsvogel, Cetti's Zanger, Baardmannetje, om er maar enkele te noemen. Hoewel het 70 bid. tellende rapport voor het grootste gedeelte gevuld is met de omschrijving van aangetroffen vogels, is er ook veel aandacht besteed aan een in het gebied in 1982 door de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland uitgevoerde planteninventarisatie. Totaal werden tijdens die inventarisatie zo'n 280 soorten vastgesteld! Enkele bijzondere soorten: Groot MoerasschermGele Waterkers, Kalmoes, Zwanebloem, Waternavel, WatertorkruidGrote Ratelaar, Poelruit, Pluimzegge, Breedbladige Wespenorchis. Naast deze omschrijvingen van vogel- en planteninventarisaties wordt ingegaan op de huidige planologische toestand en worden tevens enkele bedreigingen opgenoemd. Deze zijn: 1. jacht 2. grondstort langs kleine kreek 3. oeverbeschoeiing A. egalisatie scheuren graslanden 5. rekreatie 6. aanleg Traktaatweg Axelse Sassing-Terneuzen Nog slechts enkele exemplaren van het rapport resteren. Deze kunnen worden afgehaald bij de auteur, W. Wisse, adres zie binnenkant omslag van deze Steltkluut. Bij verzending per post wordt porto in rekening gebracht; 53over te maken op het rekeningnummer van onze penningmeester. 1 70

de Steltkluut | 1985 | | pagina 12