STATUTEN NAAM, ZETEL, WERKGEBIED. 1. De vereniging draagt de naam: natuurbeschermingsvereniging de Steltkluut, bij ver korting genaamd "de Steltkluut". 2. Zij is gevestigd te Terneuzen. 3. Haar werkgebied strekt zich uit over Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, inclusief de Kanaalzone en het Braakmangebied 4. De vereniging is opgericht op negentien juni negentien honderd zes en vijftig en aangegaan voor onbepaalde duur. DOEL EN MIDDELEN De vereniging heeft tot doel om, in het belang van mens, fauna en flora het juiste beheer te bevorderen van de natuur, het milieu en het landschap, in het bijzonder in haar werkgebied, alles in de ruimste zin van het woord. Artikel 3- 1 De vereniging tracht haar doel te bereiken door: a. het maken van propaganda ter verbreiding van de natuur- en milieubeschermingsgedachtej b. het beoordelen en beïnvloeden van het beleid van de- overheden, instanties en groepen met betrekking tot de- natuur, het milieu en het landschap; c. het bevorderen van milieubewust gedrag; d. het mobiliseren van de publieke opinie. 2. De vereniging tracht haar doel in het bijzonder te bereiken door: a. de zelfwerkzaamheid van de leden te stimuleren en te ondersteunen; b. op te treden in rechten voor haarzelf als ook voor derden, zowel leden van de vereniging als anderen, in alle gevallen waarin het belang van een derde samenvalt met dat van de vereniging. LEDEN - JEUGDLEDEN - BEGUNSTIGERS Artikel 4. 1Leden van de vereniging kunnen zijn: natuurlijke personen ouder dan achttien jaar en rechtspersonen, welke gevestigd zijn in het werkgebied der vereniging. 2. Het bestuur houdt een register waarin de namen en de adressen van alle leden zijn opgenomen. 3. Jeugdleden zijn zij die aan de activiteiten van de vereniging deelnemen, doch nog niet de achttienja rige leeftijd bereikt hebben. 4. Begunstigers zijn zij die zich bereid verklaard heb ben de vereniging financieel te steunen met een door de algemene vergadering vast te stellen minimum-bijdrage. 5- Jeugdleden en begunstigers hebben geen andere rechten en verplichtingen dan die welke hun bij of krachtens de statuten zijn toegekend en opgelegd. TOELATING Artikel 5. 1 Het bestuur beslist, na schriftelijke aanmelding bij de secretaris van de vereniging, omtrent de toelating van leden, jeugdleden en begunstigers en doet van zijn beslissing ten spoedigste schriftelijk mededeling aan de betrokkene. 2. Indien de in lid 1 bedoelde aanmelding door het be stuur wordt afgewezen, staat de betrokkene binnen een maand na de ontvangst van de kennisgeving, waarin de reden van niet-toelating dient te zijn vermeld, beroep- open op de algemene vergadering. EINDE VAN HET LIDMAATSCHAB/JEUüiiijiunAATBcnAr/ms GUNSTIGERSCHAP 1 Het lidmaatschap eindigt: a. door overlijden van het lid en/of door ontbinding van het rechtspersoonlid; b. door opzegging door het lid; c. door opzegging namens de vereniging. Deze kan ge schieden wanneer een lid heeft opgehouden aan de ver eisten voor het lidmaatschap bij de statuten gesteld te voldoen, wanneer hij zijn verplichtingen jegens de ver eniging niet nakomt, alsook wanneer redelijkerwijs van- de vereniging niet gevergd kan worden het lidmaatschap- te laten voortduren; d. door ontzetting. Deze kan alleen worden uitgesproken wanneer een lid in strijd met de statuten, reglementen- of besluiten der vereniging handelt, of de vereniging op onredelijke wijze benadeelt. 2. Opzegging namens de vereniging geschiedt door het bestuur. 3. Opzegging van het lidmaatschap door het lid of door- de vereniging kan slechts geschieden tegen het einde van een verenigingsjaar en met inachtneming van een opzeggingstermijn van vier weken. Echter kan het lid maatschap onmiddellijk worden beëindigd indien van de vereniging of van het lid redelijkerwijs niet gevergd kan worden het lidmaatschap te laten voortduren.

de Steltkluut | 1985 | | pagina 17