3. In afwijking van hetgeen de wet dienaangaande be paalt, is het oordeel van de voorzitter omtrent de tot standkoming en de inhoud van een besluit niet beslis send. 4. Bij Huishoudelijk Reglement kunnen nadere regelen aangaande de vergaderingen van en de besluitvorming door het bestuur zowel in als buiten vergadering, wor den gegeven. BESTUURSTAAK - VERTEGENWOORDIGING Artikel 12. 1. Behoudens de beperkingen volgens de statuten is het- bestuur belast met het besturen van de vereniging. 2. Het bestuur vergadert zo dikwijls als de voorzitter- dit nodig acht, of als tenminste twee leden van het bestuur dit aan de voorzitter hebben verzocht. Indien de voorzitter binnen redelijke termijn niet aan- dit verzoek heeft voldaan, dan kunnen genoemde leden zelf tot het bijeenroepen van een bestuursvergadering overgaan. 3. Indien het aantal bestuursleden beneden drie is ge daald, blijft het bestuur bevoegd. Het is echter ver plicht zo spoedig mogelijk een algemene vergadering te- beleggen waarin de voorziening in de open plaats of de- open plaatsen aan de orde komt. 4. Het bestuur is bevoegd onder zijn verantwoordelijk heid bepaalde onderdelen van zijn taak te doen uitvoe ren door werkgroepen die door het bestuur worden in 5. Het bestuur is niet bevoegd tot het sluiten van o vereenkomsten tot het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoederen, noch tot het sluiten van overeen komsten waarbij de vereniging zich als borg of hoofde lijk medeschuldenaar, verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zekerheidstelling voor een schuld van een derde verbindt. Op onbevoegd verrichte rechtshandelingen kan door en tegen derden beroep worden gedaan. 6. Het bestuur behoeft eveneens goedkeuring van de al gemene vergadering voor besluiten tot: I. onverminderd het bepaalde onder II het aangaan van rechtshandelingen en het verrichten van investeringen,- waarvan het objekt of belang een waarde vertegenwoor digt, welke een door de algemene vergadering vastge stelde limiet overtreft; door splitsing van rechtshandelingen mag op de strek king hiervan geen inbreuk worden gemaakt. II.a. het huren, verhuren en op andere wijze in gebruik of genot verkrijgen van onroerende goederen; b. het aangaan van overeenkomsten, waarbij aan de ver eniging een bankkrediet wordt verleend; c. het ter leen verstrekken van gelden, alsmede het ter leen opnemen van gelden, waaronder niet is begrepen het gebruik maken van een aan de vereniging verleend bank krediet; d. het aangaan van dadingen; e. het optreden in rechte, waaronder begrepen het voe ren van arbitrale procedures, doch met uitzondering van het nemen van conservatoire maatregelen en van het ne men van die rechtsmaatregelen, die geen uitstel kunnen- f! het sluiten en wijzigen van arbeidsovereenkomsten. Op het ontbreken van deze goedkeuring kan door en tegen derden geen beroep worden gedaan. 7. De vereniging wordt in en buiten rechte vertegen woordigd: a. hetzij door het bestuur; b. hetzij door de voorzitter; c. hetzij door twee andere bestuursleden. JAARVERSLAG - REKENING EN VERANTWOORDING 1 Het verenigingsjaar loopt van één januari tot en met één en dertig december. 2. Het bestuur is verplicht van de vermogenstoestand van de vereniging zodanige aantekening te houden dat daaruit te allen tijd haar rechten en verplichtingen kunnen worden gekend. 3. Het bestuur brengt op een algemene vergadering bin nen zes maanden na afloop van het verenigingsjaar, be houdens de verlenging van deze termijn door de algemene vergadering, zijn jaarverslag uit en doet, onder over legging van een balans en een staat van baten en las ten, rekening en verantwoording over zijn in het afge lopen boekjaar gevoerd bestuur. Na verloop van de ter mijn kan ieder lid deze rekening en verantwoording in rechte van het bestuur vorderen. 4. De algemene vergadering benoemt jaarlijks uit de le den een commissie van tenminste twee personen, die geen deel mogen uitmaken van het bestuur. De commissie on derzoekt de rekening en verantwoording van het bestuur- en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar- bevindingen uit. 5. Vereist het onderzoek van de rekening en verant woording oijzonaere boekhoudkundige Kennis, dan kan de- commissie van onderzoek zich door een deskundige doen bijstaan. Het bestuur is verplicht aan de commiBsie alle door haar gewenste inlichtingen te verschaffen, haar desgewenst de kas en de waarden te vertonen en inzage van de boeken en bescheiden der vereniging te feven. Ieder bestuurslid heeft te allen tijde het recht op inzage van de boeken en bescheiden der vereniging. werker, volgens zijn verklaring geboren te Sleidinge op twaalf augustus negentieng en verantwoording strekt het bestuur tot décharge. 8. De last van de commissie kan te allen tijde door de- algemene vergadering worden herroepen, doch slechts door de benoeming van een andere commissie. 9. Het bestuur is verplicht de bescheiden bedoeld in de leden 2 en 3, tien jaren lang te bewaren. ALGEMENE VERGADERINGEN

de Steltkluut | 1985 | | pagina 19