1Aan de algemene vergadering komen in de vereniging alle bevoegdheden toe, die niet door de wet of de statuten aan het bestuur zijn opgedragen. 2. Jaarlijks, uiterlijk zes maanden na afloop van het verenigingejaar, wordt een algemene vergadering - de jaarvergadering gehouden. In de jaarvergadering komen onder meer aan de orde: a. het jaarverslag en de rekening en verantwoording bedoeld in artikel 13 met het verslag van de aldaar bedoelde commissie; b. de benoeming van de in artikel 13 genoemde commissie voor het volgende verenigingsjaar; c. voorziening in eventuele vacatures; d. vaststelling van het bedrag van de kontributie voor— het nieuwe verenigingsjaar; e. de begroting voor het komende kalenderjaar; f. voorstellen van het bestuur of de leden, aangekon digd bij de oproeping voor de vergadering. 3. Andere algemene vergaderingen worden gehouden zo dikwijls het bestuur dit wenselijk oordeelt. 4. Voorts is het bestuur op schriftelijk verzoek van tenminste tien leden verplicht tot het bijeenroepen van een algemene vergadering op een termijn van niet langer dan vier weken. Indien aan het verzoek binnen veertien dagen geen ge volg wordt gegeven, kunnen de verzoekers zelf tot die bijeenroeping overgaan door oproeping overeenkomstig artikel 18 of bij advertentie in tenminste een ter plaatse waar de vereniging gevestigd is veel gelezen dagblad. TOEGANG EN STEMRECHT Artikel 15. 1Toegang tot de algemene vergadering hebben alle le den van de vereniging, het bestuurslid dat geen lid van de vereniging is, alle jeugdleden en alle begun stigers. Geen toegang hebben geschorste leden en geschorste be stuursleden. 2. Over toelating van andere dan de in lid 1 bedoelde personen beslist het bestuur. 3. Ieder lid van de vereniging dat niet geschorst is, heeft één stem. De jeugdleden vanaf zestien jaar hebben eveneens ieder één stem. Het bestuurslid dat geen lid van de vereniging is, heeft een raadgevende stem. 4. Niemand kan als gevolmachtigde van een lid optreden, zodat geen van de aanwezigen meer dan een stem kan uitbrengen. VOORZITTERSCHAP - NOTULEN Artikel 16. 1De algemene vergaderingen worden geleid door de voozitter van de vereniging of zijn plaatsvervanger. Ontbreken de voorzitter en zijn plaatsvervanger, dan treedt één der andere bestuursleden door het bestuur aan te wijzen als voorzitter op. Wordt ook op deze wij ze niet in het voorzitterschap voorzien, dan voorziet de vergadering daarin zelve. 2. Van het verhandelde in elke vergadering worden door- de secretaris of een ander door de voorzitter daartoe aangewezen persoon notulen gemaakt, die door de voor zitter en de notulist worden vastgesteld en onderte kend. Zij die de vergadering bijeenroepen kunnen nota rieel proces-verbaal van het verhandelde doen opmaken. De inhoud van de notulen of van het proces-verbaal wordt ter kennis van de leden gebracht. BESLUITVORMING VAN DE ALGEMENE VERGADERING Artikel 17. 1Het ter algemene vergadering uitgesproken oordeel van de voorzitter dat door de vergadering een besluit is genomen is beslissend. Hetzelfde geldt voor de in houd van een genomen besluit voorzover gestemd werd over een niet schriftelijk vastgelegd voorstel. 2. Wordt echter onmiddellijk na het uitspreken van het- in het eerste lid bedoeld oordeel de Juistheid daarvan- betwist, dan vindt een nieuwe stemming plaats, wanneer- de meerderheid der vergadering of, indien de oorspron kelijke stemming niet hoofdelijk of schriftelijk ge schiedde, een stemgerechtigde aanwezige dit verlangt. Door deze nieuwe stemming vervallen de rechtsgevolgen van de oorspronkelijke stemming. 3. Voorzover de statuten of de wet niet anders bepalen, worden alle besluiten van de algemene vergadering ge nomen met volstrekte meerderheid van de uitgebrachte 4. Blanco stemmen worden beschouwd als niet te zijn 5. Indien bij een verkiezing van personen niemand de volstrekte meerderheid heeft verkregen, heeft een twee de stemming, of in geval van een bindende voordracht, een tweede stemming tussen de voorgedragen kandidaten,- Heeft alsdan weder niemand de volstrekte meerderheid verkregen, dan vinden herstemmingen plaats, totdat het zij één persoon de volstrekte meerderheid heeft ver kregen, hetzij tussen twee personen is gestemd en de stemmen staken. Bij gemelde herstemmingen (waaronder niet is begrepen de tweede stemming) wordt telkens ge stemd tussen de personen, op wie bij de voorafgaande stemming is gestemd, evenwel uitgezonderd de persoon, op wie bij die voorafgaande stemming het geringste aantal stemmen is uitgebracht. Is bij die voorafgaande- stemming het geringste aantal stemmen op meer dan één persoon uitgebracht, dan wordt door loting uitgemaakt,- op wie van die personen bij de nieuwe stemming geen stemmen meer kunnen worden uitgebracht. Ingeval bij een stemming tussen twee personen de stem men staken beslist het lot wie van beiden ie gekozen. - 6. Indien de stemmen staken over een voorstel niet ra kende verkiezing van personen, dan is het verworpen. 7. Alle stemmingen geschieden mondeling, tenzij de voorzitter een schriftelijke stemming gewenst acht of

de Steltkluut | 1985 | | pagina 20