één der stemgerechtigden zulks voor de stemming ver langt. Schriftelijke stemming geschiedt bij óngeteken de, gesloten briefjes. Besluitvorming bij acclamatie is mogelijk, tenzij een stemgerechtigde hoofdelijke stem ming verlangt. 8. Een éénstemming besluit van alle leden, ook al zijn- deze niet in een vergadering bijeen, heeft, mits met voorkpnnis van het bestuur genomen, dezelfde kracht als een besluit van de algemene vergadering. 9. Zolang in een algemene vergadering alle leden aan wezig of vertegenwoordigd zijn, kunnen geldige beslui ten worden genomen, mits met algemene stemmen, omtrent- alle aan de orde komende onderwerpen - dus mede een voorstel tot statutenwijziging of tot ontbinding - ook- al heeft geen oproeping plaatsgehad of is deze niet op- de voorgeschreven wijze geschied of is enig ander voor schrift omtrent het oproepen en houden van vergaderin gen of een daarmee verband houdende formaliteit niet in acht genomen. BIJEENROEPING ALGEMENE VERGADERING Artikel 18. 1De algemene vergaderingen worden bijeengeroepen door het bestuur. De oproeping geschiedt schriftelijk aan de adressen van de leden, volgens het ledenregister be doeld in artikel 4. De termijn voor de oproeping bedraagt tenminste zeven dagen. 2. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen vermeld onverminderd het bepaalde in artikel 19. STATUTENWIJZIGING Artikel 19- 1In de statuten van de vereniging kan geen verande ring worden gebracht dan door een besluit van een al gemene vergadering, waartoe is opgeroepen met de mede deling dat aldaar wijzigingen van de statuten zal wor den voorgesteld. 2. Zij die de oproeping tot de algemene vergadering ter behandeling van een voorstel tot statutenwijziging hebben gedaan, moeten tenminste vijf dagen voor de vergadering een afschrift van dat voorstel, waarin de voorgedragen wijziging woordelijk is opgenomen, op een- daartoe geschikte plaats voor de leden ter inzage leg gen tot na afloop van de dag waarop de vergadering wordt gehouden. Bovendien wordt een afschrift als hiervoor bedoeld, aan alle leden toegezonden. 3. Besluiten tot wijziging der statuten kunnen slechts- worden genomen in een algemene vergadering met tenmin ste twee/derde van de in die vergadering uitgebrachte stemmen. 4. Een statutenwijziging treedt niet in werking dan nadat hiervan een notariële akte is opgemaakt. Tot het- doen verlijden van de akte is ieder bestuurslid be voegd. ONTBINDING Artikel 20. 1 De vereniging kan worden ontbonden door een beslult- van de algemene vergadering. Het bepaalde in de leden 1 en 2 van het voorgaande artikel is van overeenkomstige- toepasslng. 2. Een besluit tot ontbinding behoeft tenminste twee/ derde van de geldig uitgebrachte stemmen, in een ver gadering waarin tenminste de helft van de leden tegen woordig of vertegenwoordigd is. Is niet tenminste de helft van de leden tegenwoordig of vertegenwoordigd, dan wordt binnen vier weken daarna een tweede vergade ring bijeengeroepen en gehouden, waarin over het voor stel zoals dat in de vorige vergadering aan de orde is- geweest, ongeacht het aantal tegenwoordige of verte genwoordigde leden, kan worden besloten, mits met een meerderheid van tenminste twee/derde van de geldig uit gebrachte stemmen. 3. Het batig saldo na vereffening vervalt aan een organisatie met een gelijk of aanverwant doel. Bij het besluit tot ontbinding kan echter ook een andere bestemming aan het batig saldo worden gegeven. HUISHOUDELIJK REGLEMENT Artikel 21 1De algemene vergadering kan een Huishoudelijk Regle ment vaststellen. 2. Het Huishoudelijk Reglement mag niet in strijd zijn- met de wet, ook waar die geen dwingend recht bevat, noch met de statuten. 3. Het Huishoudelijk Reglement kan gewijzigd worden op- iedere algemene vergadering, mits het voorstel daartoe- op de agenda aan de leden is bekend gemaakt. De komparanten zijn mij, notaris, bekend. WAARVAN AKTE in minuut is verleden te Terneuzen op de datum in het hoofd dezer akte vermeld. Na zakelijke opgave van de inhoud van deze akte aan de- verschenen personen hebben deze eenparig verklaard van- de inhoud van deze akte te hebben kennisgenomen en op volledige voorlezing daarvan geen prijs te stellen. Vervolgens is deze akte na beperkte voorlezing door de- komparanten en mij, notaris, ondertekend. P.A. Maas, J.J.M. Lievens, Everaert."

de Steltkluut | 1985 | | pagina 21