-inventarisaties, terwijl uit dezelfde groep een mede redactielid van ons verenigingsblad is naar voren gekomen. Tot nu toe is dit onze enige observatie-hut. Evenwel, de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" heeft grootse plannen in de provincie meerdere hutten te plaatsen, die uitkijken over een natuurgebied en waarbij het publiek meer betrokken zal worden. Wat de spuikom betreft, door de verminderde doorstroming in de laatste jaren, is ook de vegetatie veranderd. Er heeft een verschuiving plaats gevonden van slik-terreintjes met zee-aster naar rietkragen. Dit heeft weer z'n consequenties gehad voor de vogelbevol king. Lag voorheen het accent op de steltlopers, thans zijn het meer de rietzangers als kleine karekietrietgors en blauwborst, die de overhand nemen. Als blijk van waardering werd aan de medewerkers een kleine attentie uitgereikt, hetgeen in dank werd aanvaard. De onthulling van het naambord liep als een trein en er werd driftig geflitst. Geen fles champagne die niet kapot te krij gen was, maar gewoon een bord dat naar beneden klapte. De toespraak van Ingde Roos kenmerkte zich door openhartig heid en spontaniteit. Het viel gewoon op, dat hij zich alle tijd en moeite getroost had om van deze aangelegenheid een waardevolle dag te maken en blij was met de harmonie die be-' staat tussen zijn dienst en onze vereniging. Met een historisch boekwerkje in de hand memoreerde hij dat de spuikom, waarbij onze observatiehut staat, ontstaan is tijdens het aanleggen van het kanaal van Gent naar Terne^tzen en dat volgens een tractaat met België hun afvalwater niet op dat kanaal mocht geloosd worden maar op een afval-water- leiding. Daar bij hoge lozing en bij hoge waterstand van het Scheldewater een vlotte afvoer niet altijd mogelijk zou zijn, werd een buffer-reservoir aangelegd, door de Dienst "boezem" en door ons "de spuikom" genoemd. 1 75

de Steltkluut | 1985 | | pagina 25