Het resultaat was zeer verrassend.. De samenstelling van de nesten en de grootte van de jongen liep zéér uiteen. Al met al een bijzondere beleving. Tot zover niets nieuws onder de zon. Vooraf had ik me wel afgevraagd of je, om de kasten te in specteren er persé met een ladder naar toe moest. Met in m'n achterhoofd het spreekwoord "Wie niet sterk is moet slim zijn"ging ik er eens voor zitten en kwam tot de volgende gedachtengang Als je achterom een hoekje wilt kijken, doe je dat met een spiegel opgesteld onder een bepaalde hoek. Vorige generaties deden dat met een spionnetje (zelfde systeem) en konden zo de gang van zaken bij de buren bekijken - of zo je wilt be spioneren. In deze sfeer zijn waarschijnlijk de pottenkijkers ontstaan. Mensen die wel eens wilden weten wat de buurvrouw vandaag weer aan het klaarmaken was Terug naar Grootmoeders tijd dus. Nu evenwel met het volgen de gegeven: Torenvalk-kasten in bomen of gebouwen tot op 6 meter hoogte vanaf de grond inspecteren op eieren of jon gen. Benodigde attributen: Lange (liefst uitschuifbaresteel met onder een bepaalde hoek kantelbare spiegel bovenin. Oplossing: Moedersraamwasser op steel (uitschuifbaar tot 5 a 6 meter) met bovenin een gewone scheerspiegel. Ook zeer handig om te kijken of er nog tennisballen in de goot liggenl Als 't een en ander niet geheel duidelijk is, wil ik natuur lijk een generale demonstratie verzorgen, waarbij koffie of iets sterkers klaar staat. Voor de mensen met twee linker handen wil ik nog zover gaan om t hele spul even uit te lenen Pas wel op voor de spiegel'. Deze is niet bestand tegen polder-laarzen Bijna had ik gedacht uitvinder te zijn. Laat nu 't boven staande reeds jaren in gebruik zijn bij een groor chemisch concern, waar de afdeling bedrijfsbewaking de lading van het uitgaande vrachtverkeer van bovenaf kan controleren op con trabande zonder halsbrekende toeren te moeten verrichten. Een employee bij dat bedrijf, die daar z'n dagen in vol- continu doorworstelt en daarnaast prominent bestuurslid is van de Steltkluut 3 maal raden) nam de illusie Volgende keer beter, misschien. IHlk 1 81

de Steltkluut | 1985 | | pagina 31